Když Laurello otáčel hlavu, nemohl dýchat. Pít v této pozici ale mohl. | zdroj: vintag.es


Martin Laurello uměl otočit hlavu o 180 stupňů. Přezdívali mu Lidská sova

TÉMATA: neobyčejní lidé | bizár

user-avatar

Simona Knotková

14. 05. 2018 | 13:00

Muž s otáčející hlavou nebo Lidská sova - i takové přezdívky za svého života zaslechl Martin Laurello. Není divu. Měl dovednost, která běžným lidem musí připadat až nadpřirozená.

Martin Joe Laurello se narodil kolem roku 1886 v německém Norimberku. Lékaři u něj objevili zkroucenou páteř, která způsobovala jednu anomálii – Martin dokázal otočit hlavou o 180°.

Nezvyklou dovednost během svého života šikovně zpeněžil. V roce 1921 se stal součástí evropské freak show, přehlídky lidí s tělesnými zvláštnostmi, která se vydala na turné po Spojených státech. Jeho jméno se objevilo v repertoáru Ripleyho věřte nevěřte, Bratrů Ringlingových nebo u Barnuma & Baileyho.

Za manželku si vzal Ameliu Emmerlingovou, která se netajila svými sympatiemi k nacistům. Sám Laurello byl ostatně některými označován za nacistu s averzí k americké vlajce. O jeho soukromém životě se ale příliš mnoho dalších detailů nedochovalo. Dodnes ještě víme, že kromě předvádění nevšedního umu se zabýval břichomluvectvím a trénováním psů.

Jeho poslední show proběhla 24. března 1952 v rámci pořadu "Říkali jste si o to". O tři roky později zemřel ve věku 69 let na infarkt.

Na jeho trik se podívejte v přiloženém videu. 

user-avatar

Simona Knotková

14. 05. 2018 | 13:00

Zavří­t reklamu