válkaČeskoslovenskoobjevy

Martin Laurello uměl otočit hlavu o 180 stupňů. Přezdívali mu Lidská sova

+ 3 fotky+ 4 fotky

Muž s otáčející hlavou nebo Lidská sova - i takové přezdívky za svého života zaslechl Martin Laurello. Není divu. Měl dovednost, která běžným lidem musí připadat až nadpřirozená.

Simona Knotkova 14. května 2018

Martin Joe Laurello se narodil kolem roku 1886 v německém Norimberku. Lékaři u něj objevili zkroucenou páteř, která způsobovala jednu anomálii – Martin dokázal otočit hlavou o 180°.

Nezvyklou dovednost během svého života šikovně zpeněžil. V roce 1921 se stal součástí evropské freak show, přehlídky lidí s tělesnými zvláštnostmi, která se vydala na turné po Spojených státech. Jeho jméno se objevilo v repertoáru Ripleyho věřte nevěřte, Bratrů Ringlingových nebo u Barnuma & Baileyho.

Za manželku si vzal Ameliu Emmerlingovou, která se netajila svými sympatiemi k nacistům. Sám Laurello byl ostatně některými označován za nacistu s averzí k americké vlajce. O jeho soukromém životě se ale příliš mnoho dalších detailů nedochovalo. Dodnes ještě víme, že kromě předvádění nevšedního umu se zabýval břichomluvectvím a trénováním psů.

Jeho poslední show proběhla 24. března 1952 v rámci pořadu „Říkali jste si o to“. O tři roky později zemřel ve věku 69 let na infarkt.

Na jeho trik se podívejte v přiloženém videu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu