válkaČeskoslovenskoobjevy

Marlon Brando se pro roli Kmotra změnil k nepoznání. V maskérně zestárl o několik let

Marlon Brando se pro roli Kmotra změnil k nepoznání. V maskérně zestárl o několik let
Zdroj: vintag.es
+ 10 fotek+ 11 fotek

Marlona Branda z filmové klasiky Kmotr máme v paměti jako postaršího vrásčitého muže. V době natáčení prvního dílu bylo herci přitom pouhých čtyřicet sedm let a rozhodně nevypadal nijak sešle. Zasáhnout proto musely šikovné ruce maskéra.

Simona Knotkova 15. srpna 2019

Dick Smith (1922–2014) se do dějin kinematografie zapsal jako jeden z nejtalentovanějších maskérů filmových hvězd, který jako jeden z prvních obdržel za své zásluhy sošku Oscara (stalo se tak v roce 1985 za masky ve Formanově mistrovském díle Amadeus). Pod jeho rukama prošli herci Vymítače ďábla, Taxikáře nebo Malého velkého muže. A nesmíme zapomenout ani na Coppolovu trilogii Kmotr. Právě zde došlo k úchvatné proměně tehdy sedmačtyřicetiletého Marlona Branda v obstarožního a životem protřelého šéfa mafiánů Vita Corleona.

I když sám Brando byl už tehdy zralým mužem, kterému ve vlasech prosvítaly šediny a jeho tvář zdobily drobné vrásky, stále měl daleko do vysněné podoby hlavního hrdiny. Filmaře ovšem na konkurzu uchvátil, a tak po starším herci už ani nepátrali. Naopak povolali do služby Smithe, který měl staršího muže z Marlona udělat.

O tom, že se mu to povedlo bravurně, ví každý, kdo legendární gangsterský snímek už viděl. Do pozadí proměny nahlédněte v naší galerii.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu