válkaČeskoslovenskoobjevy

Marilyn Monroe si na narozeniny Kennedyho vzala hodně odvážné šaty. Byly tak těsné, že musely být došité na nahém těle

Marilyn Monroe si na narozeniny Kennedyho vzala hodně odvážné šaty. Byly tak těsné, že musely být došité na nahém těle
Zdroj: thevintagenews.com

10. května 1962 pořádal John F. Kennedy v Madison Square Garden oslavu svých 45. narozenin. Mezi hosty byla pozvaná také Marilyn Monroe, která prezidentovi přišla zazpívat Happy Birthday.

Simona Knotkova 23. února 2018

Pokud se do té doby jenom spekulovalo, že blonďatá sexbomba a politik spolu mají milostné pletky, výstup Monroe byl pro některé jasným potvrzením. Pětatřicetiletá herečka nenechala nic náhodě a na akci s patnácti tisíci hosty se řádně připravila.

Marilyn Monroe si na oslavu pozval sám prezident

Marilyn Monroe si na oslavu pozval sám prezident

Od Jeana Louise si nechala ušít šaty za více jak 29 tisíc korun. Původem francouzský návrhář byl proslulý svou spoluprací s Ritou Hayworth nebo s vévodkyní z Windsoru. Také pro Marilyn si připravil něco speciálního. Podle původního návrhu Boba Mackieho ušil průhledné šaty poseté dva a půl tisíci ručně všitými krystaly a šesti tisíci napodobeninami drahokamu. Šaty byly tak těsné, že se vlastně došívaly přímo na herečce. Monroe si pod ně nedala žádné spodní prádlo, protože nechtěla riskovat, že půjdou vidět jeho obrysy.

Na pódium byla uvedena britským hercem Peterem Lawfordem, prezidentovým nevlastním bratrem. Podařilo se to až na poněkolikáté, protože Marilyn si dávala na čas a stále se neukazovala. Když se konečně „pozdní Monroe“, jak si Lawford neodpustil poznámku, objevila a shodila ze sebe hermelínový kožíšek, publikum vydechlo úžasem. Politik Adlai Stevenson se později vyjádřil, že herečka byla jen „kůže a korálky“.

Její performance slavné narozeninové skladby, jejíž slova doplnila o důvěrné oslovení „Mr. President“, byla smyslná a intimní a naplno rozžala spekulace, že mezi Kennedym a Monroe skutečně něco je. Nebo aspoň bylo. Drbům moc nepomáhala ani skutečnost, že mezi hosty nebyla přítomna Jacqueline Kennedy. „Teď už můžu klidně odejít do důchodu, když mi tak sladce bylo zazpíváno Happy Birthday,“ ohodnotil výkon oslavenec.

Výstup Monroe sice vstoupil do dějin, ale následovaly po něm už jenom tragické události. Herečka nejprve dostala padáka z filmu Něco musí prasknout. Šéfové studia už déle nemohli vydržet její hvězdné manýry. Přerušení natáčení kvůli narozeninové oslavě bylo jednou z posledních kapek. O dva měsíce později, 5. srpna 1962, byla Marilyn nalezena mrtvá. Jako příčina úmrtí bylo označeno předávkování barbituráty. O rok později byl spáchán atentát na Johnna F. Kennedyho.

Šaty po letech neztratily nic ze své úchvatnosti

Šaty po letech neztratily nic ze své úchvatnosti

Legendární šaty byly v roce 2016 vydraženy za 98 milionů korun a dnes jsou vystaveny v losangelském muzeu Ripley’s Believe It or Not.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu