Snímky byly foceny z legrace, vzhledem k pozdějšímu osudu Marilyn Monroe mají ale hořký nádech.

Snímky byly foceny z legrace, vzhledem k pozdějšímu osudu Marilyn Monroe mají ale hořký nádech. | zdroj: glamourdaze.com


Marilyn Monroe pózovala jako Jackie Kennedy. A za šest týdnů zemřela

TÉMATA: marilyn monroe | herečky

user-avatar

Simona Knotková

3. 11. 2016 | 17:00

Během posledního focení před smrtí se herečka stylizovala do Jackie Kennedy. Fotografie byly nalezeny v roce 2001 na bleším trhu.

Snímky v červnu roku 1962 pořídil Bert Stern. Jednalo se o focení pro magazín Vogue, ale nikdo tehdy netušil, že to bude zároveň i úplně poslední focení; za záhadných okolností herečka 5. srpna spáchala sebevraždu. Společnou tvorbu materiálu pro časopis si ale oba hlavní aktéři tehdy užívali.

"Přišla sama bez doprovodu. Měla na sobě šátek, obyčejné kalhoty a svetr. Zdálo se, že na sobě nemá ani make-up, ale vypadala nádherně," vzpomínal Stern na setkání v losangelském hotelu Bel Air.

Tak trochu byl do Marilyn vlastně zamilovaný. "V těch dnech byly v mém životě jenom tři ženy – Jackie Kennedy, Marilyn Monroe a moje manželka. Jackie byla první dáma a byl jsem ženatý s manželkou, takže jedinou 'jinou ženou' mohla být Marilyn."

Když bylo po oficiálním focení, Monroe si nasadila paruku a začala posměšně předvádět manželku Johna F. Kennedyho. Stern opět popadl fotoaparát a dal vzniknout snímkům, které vkládají další otazníky nad údajný románek herečky s prezidentem. Nelze ale upřít, že božské Marilyn to sluší i v tmavé paruce.

user-avatar

Simona Knotková

3. 11. 2016 | 17:00

Zavří­t reklamu