válkaČeskoslovenskoobjevy

Marilyn Monroe navštívila v roce 1954 Koreu. Zazpívala zde tisícovkám vojáků

Korejská válka skončila v roce 1953 příměřím. Ještě několik měsíců poté byli na americké základně ale stále vojáci. Právě jim přišla zkrátit chvíli hudebním vystoupením Marilyn Monroe.

Do Koreje sexbomba necestovala až z Ameriky, ale z Japonska, kde byla zrovna na líbánkách s manželem Joem DiMaggiem, legendárním hráčem baseballu. V manželství už od počátku panovalo napětí a Marilyn musela snášet jeho žárlivé výstupy. Cestu na korejský poloostrov proto brala i jako odpočinek.

Po příletu ji vítaly tisícovky natěšených vojáků. Schoulení v dekách čekali někteří z nich i sedm hodin dopředu, aby si zabrali ta nejlepší místa vepředu.

„Na letecké základně v Tegu jsem se společně s dalšími námořníky ocitl náhodou. Když jsme se dozvěděli o Marilyn, přemluvili jsme pilota, aby našel nějakou závadu v letadle, a náš zpáteční let do přístaviště v Tokiu pro tu noc tak odložil,“ vzpomínal například člen námořních sil Ted Sherman.

Monroe navzdory velké zimě na sebe oblékla třpytivé šaty a s kapelou zahrála některé své skladby včetně hitu Diamonds Are Girls Best Friend. Později o svém výletu řekla: „Byla to nejlepší věc, která se mi kdy přihodila. Nikdy předtím jsem se necítila tolik hvězdou. Bylo úžasné dívat se dolů a vidět jak se na mě všichni ti muži usmívají.“

Další články

Zavří­t reklamu