válkaČeskoslovenskoobjevy

Manželé vyrábí gin ze sloního trusu

Manželé vyrábí gin ze sloního trusu
Zdroj: ibhu.co.za

Paula a Les Ansleyovi se už třetím rokem věnují výrobě netradičního ginu. Jeho hlavní ingrediencí je sloní trus.

Simona Knotkova 26. ledna 2021

Máte rádi gin? A odvážili byste se vypít takový, jehož hlavní ingredience prošly trávicím traktem slona? Přesně ten už od roku 2019 vyrábí manželé Paula a Les Ansleyovi, biologové původem z Velké Británie, kteří se před pár lety usadili v Jihoafrické republice.

Thumbnail # Vědci vynalezli černobylskou vodku. Obsahuje žito a vodu ze zakázané zóny
Mohlo by Vás zajímat:

Vědci vynalezli černobylskou vodku. Obsahuje žito a vodu ze zakázané zóny

Nápad vznikl během návštěvy zvířecí rezervace, na které jim průvodce vyprávěl o náročnosti slonů, když přijde na jídlo. Tato zvířata si pečlivě vybírají, co sní. Zajímavostí je, že absorbují méně než polovinu přijatého jídla a zbytek své rostlinné stravy vyloučí. Tehdy se v hlavě manželů zrodila myšlenka, že by se takový trus dal využít k dalšímu zpracování. Jako milovníky ginu je napadla výroba alkoholického nápoje.

„Kontaktovali jsme přírodní rezervaci Botlierskop v Západním Kapsku a zeptali se jich, jestli by nám nemohli nějaký sloní trus poslat. Neměli s tím žádný problém. Pak jsme si začali zjišťovat, jak bychom mohli gin připravit,“ vypráví Les Ansley.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Indlovu Gin (@indlovugin)


K výrobě nápoje je nejprve třeba trus vysušit. Následuje proces sterilizace, po kterém se trus znovu propláchne a vysuší. Nakonec se luhuje do ginu a dodává mu svou specifickou chuť. Kromě klasických složek ginu, jako je jalovec nebo koriandr, je výsledné pití cítit trávou, kořínky, ovocem a kůrou. „Má zemitou, travnatou příchuť. Byli jsme si velmi dobře vědomi, že pokud budeme dělat gin z trusu, musíme ho udělat opravdu dobrý,“ popisuje muž svůj výtvor.

S manželkou mu dali jméno Indlovu Gin. Každá z lahví je doplněna o čas a místo, kde byl trus sbíraný. Odlišné složení každého trusu způsobuje, že chuť jednotlivých várek alkoholu se od sebe může různit. I to z Indlovu Gin dělá neotřelé pití, které se nedá přirovnat k ničemu, co jste pili předtím.

Thumbnail # Z toalety do džbánu: V USA vyrábí pivo z recyklované vody
Mohlo by Vás zajímat:

Z toalety do džbánu: V USA vyrábí pivo z recyklované vody

Zakoupením produktu člověk navíc pomáhá dobré věci. Manželé věnují 15 % z výtěžku neziskové organizaci, která se stará o zachování slonů v přírodě.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu