Bombardér Lancaster spatřilo mnoho svědků. Jenže toto letadlo už dávno nelétá.

Bombardér Lancaster spatřilo mnoho svědků. Jenže toto letadlo už dávno nelétá. | zdroj: dailymail.co.uk


Lidé v Anglii viděli tajemné mysteriózní letadlo

TÉMATA: záhady | letadla | velká británie

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 08. 2015 | 14:00

Nad Peak District v Anglii se ztratilo už padesát letadel. Oblasti se proto říká anglický Bermudský trojúhelník. Tato oblast kolem Peak District v severním Derbyshiru je také známá pozorováním letadel z druhé světové války, které se zcela neslyšně vznášejí nad krajinou. Angličané dokonce pro ně mají výraz ghost-plane, tedy letadlo duch.

Jedno takové letadlo spatřili Helen a Richard Jephsonovi 6. srpna, když jeli po silnici A6 z Rowsley. Nad jejich autem přeletělo zcela neslyšně letadlo. Měli okénka stažená, protože bylo horko, přesto neslyšeli žádný zvuk. Podle Richarda Jephsona šlo o bombardér Lancaster. Pár byl vyděšený a měl dokonce obavu, že by letadlo mohlo narazit do země. Lancastery létaly za druhé svetové války, ovšem v současnosti existuje pouze jeden letuschopný exemplář a ten je uložen v kanadském muzeu. Druhý, který byl ve Velké Británii, měl letos nehodu a je poškozen. 

Nebyli však jediní, kdo podivné letadlo viděli. George Furnace je osmaosmdesátiletý veterán RAF, který létal ve druhé světové válce. I on mysteriózní letadlo spatřil letět nízko nad zemí, ovšem podle něj nešlo o Lancaster, ale o americký B-24 Liberator. Oba bombardéry mají čtyři motory, ovšem tvar trupu mají odlišný a Liberator je větší. Letadlo viděl i Richard Burely a i on se kloní k tomu, že jde o Liberator. Měl podle něj anténu a vojenskou kamufláž. Stroj přeletěl mimořádně nízko nad golfovým hřištěm, kde Burley zrovna hrál. Oficiální místa ale tvrdí, že v oblasti nebylo žádné letadlo, historické ani  žádné jiné. 

Co tedy všichni tito lidé viděli? Zahlédnout ducha dítěte někde v temném pokoji lze přičíst zrakovým klamům. Ale velký čtyřmotorový bombardér si prostě nelze splést s rogalem nebo hejnem kachen. Neviděl ho jen jeden člověk, ale hned několik, a jejich popisy se shodují. Milovníci záhad tvrdí, že jde o letadla, která prošla časovou smyčkou nebo se nějakým jiným způsobem vrátila v čase a objevila se v současnosti. To lze samozřejmě jen těžko potvrdit, ale dokud nebude k dispozici nějaké lepší vysvětlení, je potřeba i toto brát v úvahu. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

21. 08. 2015 | 14:00

Zavří­t reklamu