Díky road tripu objevili nejenom kus světa, ale také si utužili vztah mezi sebou.

Díky road tripu objevili nejenom kus světa, ale také si utužili vztah mezi sebou. | zdroj: earthables.com


Manželé si na líbánkách koupili Brouka. Auto s nimi vydrželo 55 let a objeli s ním kus světa

TÉMATA: cestování | volkswagen

user-avatar

Simona Knotková

30. 03. 2016 | 14:30

Ivan a Beth Hodgeovi si během líbánek v Londýně v roce 1960 pořídili Volkswagen Brouka. O rok později s ním podnikli cestu po Evropě a Asii, kterou si zopakovali ještě po 35 letech. Nedávno se novozélandský pár vypravil se svým autem na poslední velkou jízdu po světě.

Na své první cestě se manželé podívali do zemí, jako je Francie, Španělsko, Jugoslávie či Pákistán, až skončili v indické Kalkatě. Odtud jeli lodí zase domů. Během svého putování mnohdy spávali rovnou v autě. Cestou si koupili také fotoaparát a kameru, aby mohli své každodenní zážitky zaznamenávat a informovat o svém zdaru také rodinu v Novém Zélandu.

Druhou cestu podnikli o 35 let později, v roce 1996. Trasa zůstala stejná, ale některé státy se za tu dobu rapidně změnily. "Cestu jsme zopakovali, ale viděli jsem opravdu velké rozdíly v zemích, jako je Írán, Pákistán, Turecko nebo Řecko. Změnilo se i naše vnímání. Tehdy jsme byli tak mladí a naivní, co se například týkalo komunismu. Jak jsme poznávali více svět, stávali jsme se více tolerantnějšími," vzpomíná Ivan.

Jejich vyjížďky nebyly pouze objevováním nových krajin, ale také je hodně naučily o lásce a manželství. Neustálá přítomnost druhého partnera jim třeba ukázala, jak zbytečné jsou spory o malichernostech.

Aktuálně se vydali na třetí, poslední cestu, během níž ale projedou pouze rodný Zéland. Poté chtějí Brouka věnovat aucklandskému muzeu.

 

user-avatar

Simona Knotková

30. 03. 2016 | 14:30

Zavří­t reklamu