Švédská skupina ABBA dnes a před 40 lety. | zdroj: YouTube


Mamma Mia! Skupina ABBA se po osmi letech znovu sešla na pódiu, ale nezazpívala

TÉMATA: hudba | celebrity | zpěváci | pop | abba

user-avatar

Blondie

24. 01. 2016 | 15:00

Poprvé po osmi letech se členové legendární švédské skupiny ABBA objevili pohromadě na veřejnosti, avšak ke zklamání svých fanoušků nezazpívali ani jednu píseň. Svou účastí pouze posvětili otevření nové restaurace ve Stockholmu, inspirované úspěšným filmovým muzikálem Mamma Mia!

Slavná čtveřice se po svém rozpadu v roce 1982 objevuje pospolu už jen zřídkakdy. Naposledy se všichni společně prošli po červeném koberci v roce 2008 při premiéře filmového muzikálu Mamma Mia!, který vznikl na základě jejich úspěšných hitů. Nyní se po osmi letech znovu sešli, aby otevřeli novou restauraci ve Stockholmu, která má připomínat řeckou tavernu na ostrově Skopelos, kde se točil zmíněný muzikál. Společně zapózovali novinářům, ale zklamali naděje těch, kteří by si přáli, aby se zase dali dohromady. „To si nemyslím,“ odpověděl Benny Ulvaeus na otázku novinářů, zda je možné, že budou někdy společně koncertovat. „Jsme tady na párty,“ vysvětlil, proč vlastně přišli. V minulosti však skupina nevyloučila, že ještě spolu něco nahraje.

Švédská skupina ABBA dnes a před 40 lety.

Skupinu v roce 1970 založili dnes 70letý Björn Ulvaeus a o rok mladší Benny Andersson spolu se svými tehdejšími partnerkami Anni-Fridou Lyngstad (*1945) a Agnethou Fältskog (*1950). Během následujícího desetiletí se z ní stal fenomén, který pravidelně bodoval v hudebních žebříčcích řady zemí. ABBA prodala přes 380 milionů alb a singlů po celém světě, čímž se zařadila mezi nejprodávanější umělce historie.

 

user-avatar

Blondie

24. 01. 2016 | 15:00

Zavří­t reklamu