válkaČeskoslovenskoobjevy

Máma čtyř dětí odešla od tyrana a vlastníma rukama postavila nový dům. Pomohla jí videa z YouTube

Máma čtyř dětí odešla od tyrana a vlastníma rukama postavila nový dům. Pomohla jí videa z YouTube
Zdroj: odditycentral.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

V roce 2008 opustila Cara Brookins násilnického manžela a společně se svými čtyřmi děti se vydala za lepším životem. Na své cestě se rozhodla, že jim postaví zbrusu nový domov.

Simona Knotkova 8. června 2017

Žena s dětmi ve věku od dvou do patnácti let nejprve bydlela v malém domku v Little Rocku. Chtěla pro ně sehnat větší prostor, ale obydlí, která by vyhovovala jejím požadavkům, byla příliš drahá. K postavení vlastního domu ji inspiroval pohled na stavení zničené tornádem. Přírodní katastrofa odhalila základy stavby a Brookins si řekla, že by něco takového mohla zvládnout postavit i ona.

Jejich dosavadní bydlení prodala a za získané peníze si koupila kus půdy a veškerý materiál. „Když jsem už jednou nakoupila všechny potřeby, nebylo cesty zpět. Nezbyly mi už žádné další peníze na zaplacení dělníků. Neexistoval plán B,“ vzpomíná Američanka.

Cenné rady, jak během stavby postupovat, sbírala na YouTube, a to i v době, kdy byl populární video server v plenkách a žádné specializované kanály o stavění neexistovaly. Brookins vždy zhlédla tři čtyři videa o problému, který momentálně řešila, a poté si z nich vybrala to nejpodstatnější.

Cara Brookins se svými dětmi dnes

Cara Brookins se svými dětmi dnes

Stavba domu trvala celkem devět měsíců. Velkou podporou byly ženě děti, které buď pomáhaly na stavbě, nebo se staraly o běžné denní úkony, jako bylo vaření. „Jako rodinu nás to stmelilo a ukázalo nám, že nic není nemožné. Našli jsme novou naději.“

Výsledek je úchvatný. Sídlo v sobě ukrývá pět ložnic, tři garáže, dílnu či dvoupatrový stromový dům. Poslední odhad ceny domu se vyšplhal až na 11 milionů korun.

O svém projektu Brookins na začátku letošního roku vydala knížku Rise – How a House Built a Family.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu