Fotografie filipínského chlapce, který pod světlem výlohy píše domácí úkol, dojala celý svět.

Fotografie filipínského chlapce, který pod světlem výlohy píše domácí úkol, dojala celý svět. | zdroj: Facebook / Joyce Torrefranca


Malý Daniel nemá domov, a tak si úkoly píše pod světlem výlohy McDonaldu

TÉMATA: Daniel Cabrero | McDonald | Facebook | Filipíny | Joyce Torrefranca

user-avatar

Crazy Eyes

12. 07. 2015 | 13:30

Přinutit děti, aby si udělaly domácí úkoly, je někdy téměř nadlidský výkon. Stojí to přemlouvání, zvyšování hlasu, výhružky a hlavně nervy bezmocných rodičů. Devítiletý Filipínec Daniel Cabrero ale mezi takové děti nepatří. Úkoly píše rád a dobrovolně i přesto, že mu osud zrovna nepřeje. Žije totiž na ulici a své školní povinnosti si plní na chodníku pod světlem z McDonaldu.

Fotka malého Daniela, kterak se na improvizovaném stolečku poctivě chystá do školy, obletěla celý svět. Snímek pořídila studentka medicíny Joyce Torrefrancová, když se vracela pozdě v noci domů, a ihned ho sdílela na Facebooku s popiskem: Tohle dítě mě inspirovalo!

A nejen ji. Pod fotografií se hned objevila řada komentářů. “Daniel je cílevědomý a vytrvalý, protože ví, jaké to je nemít vůbec nic. Měli bychom se učit od něj. Největší životní lekce nepocházejí od slavných osobností, ale od obyčejných lidí. Mějte mysl i oči otevřené," stojí například v jednom z nich.

S chlapcem, který se chce jednou stát policistou nebo lékařem, se i přes jeho nízký věk život nemazlil. Jeho otec zemřel ve vězení a dům, ve kterém společně s maminkou a bratrem žili, lehl popelem. A tak rodině nezbylo nic jiného než vzít zavděk přístřeším v podobě pouličního stánku s potravinami, který ale nemá zdi. Kromě neuvěřitelné vůle a odhodlání tak má Daniel už jen jedinou věc – obyčejnou tužku, kterou pro něj ukradl jeho spolužák.

A tak zatímco si ostatní děti po konci vyučování jdou hrát na hřiště nebo vyrazí na zmrzlinu, on pilně studuje pod světlem z rychlého občerstvení, aby si jednou mohl splnit svůj sen.

V reakci na dojemnou fotografii vznikla i internetová stránka, kam lze Danielovi a jeho rodině posílat finanční pomoc. Zatím se podařilo vybrat v přepočtu asi dvanáct tisíc korun, cílem je nasbírat alespoň pětadvacet, aby mohl chlapec dál pokračovat ve studiu.

user-avatar

Crazy Eyes

12. 07. 2015 | 13:30

Zavří­t reklamu