válkaČeskoslovenskoobjevy

Malíř se nedočkal peněz za provedenou práci. Pomstil se vzkazem na fasádě

Malíř se nedočkal peněz za provedenou práci. Pomstil se vzkazem na fasádě
Zdroj: metro.news

Jaká je někdy potíž se zaplacením účtu za provedenou práci, by vám jistě mohl vyprávět nejeden řemeslník. Padesátiletý malíř Dean Reeves zatočil s jedním takovým neplatičem rázně a bez servítek.

Simona Knotkova 15. února 2020

Dean Reeves se na začátku letošního roku pustil do práce na bývalém klubu v anglickém Bolsoveru, který se měl proměnit v budovu s byty. Když ale přišlo na placení, zadavatel práce Terry Turner se stále neměl k uhrazení celé částky. Podle Reevesových slov si navíc vymýšlel další a další úkony, na kterých se muži předem ani nedomlouvali.

„Udělal jsem odhad ceny a bylo mi řečeno, že mi peníze ihned pošle. Sedm dní jsem na tom tvrdě dřel, neměl jsem ani přestávky na oběd, aby bylo všechno hotové v termínu. Pořád mi opakoval, že mi zaplatí zítra, ale zítřek nikdy nepřišel. Když jsem byl hotový, řekl mi, že mám ještě jednou přemalovat zadek budovy a teprve potom mi zaplatí. Pak si zase vymyslel další práci a vzkázal mi, že od něj neuvidím ani penny, dokud ji nedokončím. Byl to můj první kšeft od Vánoc. Taky mám účty, které musím platit, a potřebuju peníze. Zašlo to už příliš daleko, musel jsem něco udělat,“ vypráví řemeslník.

Když mu začalo docházet, že od svého klienta nejspíš nikdy nedostane zaplaceno, se situací se vypořádal po svém. Černou barvou mu na budovu napsal: „Chcete vymalovat dům? Nebuďte jako Terry a zaplaťte účet! Teď už budeš platit!“

„Nelituju toho a udělal bych to znovu, kdybych musel. Své peníze už nikdy neuvidím, ale aspoň vím, že on bude muset zaplatit někomu, kdo mu to odstraní,“ říká Reeves.

Turner celý incident nahlásil na policii a malířova slova pochopitelně popírá.

„Měl jenom dokončit svou práci a pak by dostal plnou částku. Takový je přece standard. Nic z toho, co říká, není pravda. Neměl dělat žádnou práci navíc, byla to jenom kompenzace za věci, které udělat měl, ale neudělal. To byl ostatně i jeho nápad. Opravdu nechápu, proč někdo plýtvá svým časem na napsaní takového nesmyslu, namísto aby dokončil svou práci. Tohle bylo poprvé a naposledy, co jsem s tímto mužem spolupracoval,“ tvrdí.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu