válkaČeskoslovenskoobjevy

Malajský obchod s mobily Apple musel zavřít, když se před ním vytvořila fronta 11 tisíc lidí

Malajský obchod nabídl v reklamní akci 200 mobilů Apple za velmi výhodnou cenu. Věc se ale vymkla kontrole, když se před obchodem vytvořila fronta čítající 11 tisíc lidí. Prodejna se musela zavřít.

Tomáš Chalupa 9. března 2018

Konkrétně šlo o obchod Switch v nákupním centru My Shopping Mall ve městě Kuala Lumpur. iPhone 5 nabízel za pouhých 50 dolarů, McBook Air za 128 dolarů a 24 palcový iMac za 255 dolarů. Atraktivních cen na produkty Apple bylo daleko víc a daleko víc, než by kdo čekal, bylo také zákazníků.

Za tyto ceny bylo nabízeno pouze 200 kusů těchto produktů. Firma čekala perný den, ale to, co následovalo, bylo zjevně nad jakékoliv očekávání. Od přízemí až do druhého patra nákupního centra se vinula fronta, ve které stálo podle médií 11 tisíc lidí. Normální průchod nákupním centrem tak byl zcela znemožněn.

Firma se snažila této situaci zabránit, když vydala ještě několik dní před akcí prohlášení, že nebude brát zřetel na zákazníky, kteří budou před obchodem s mnohahodinovým předstihem nebo budou v nákupním centru dokonce nocovat, aby měli výhodnější startovní pozici. Přesto se už 19 hodin před otevřením prodejny začal v nákupním centru srocovat dav fanoušků Apple, který velmi rychle rostl, až dosáhl naprosto šílených rozměrů.

Po otevření prodejny se zhroutila i jakákoliv snaha personálu o to, udělat v pořadí lidí pořádek. Nejprve totiž rozdávali lidem ve frontě pořadová čísla, ale po otevření prodejny se prostě dav vevalil dovnitř, číslo nečíslo. Zaměstnanci byli zcela bezmocní.

Aby se zamezilo devastaci podniku a případným škodám, obchod ihned vyhlásil, že celá slevová akce se s okamžitou platností ruší. Vedení obchodu se za celou situaci omluvilo s tím, že zájem lidí mnohonásobně překročil kapacity prodejny, která na takovou situaci nebyla připravena. Na internetu se objevily také komentáře o lidech, kteří přišli do fronty jako poslední a stáli kdesi na parkovišti daleko za budovou obchodního centra. „Proboha, to si fakt tihle lidi mysleli, že na ně zbude nějaké zboží,“ pokládal si spíše řečnickou otázku jeden z diskutujících.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu