válkaČeskoslovenskoobjevy

Majitel restaurace měl už dost nevychovaných dětí. Do jeho podniku mohou jen starší 14 let

Majitel restaurace měl už dost nevychovaných dětí. Do jeho podniku mohou jen starší 14 let
Zdroj: odditycentral.com

Do restaurace v německém Binzu se po páté hodině odpoledne děti už nedostanou. Majitele k tomu dohnaly problémy, které s neukázněnými malými hosty a jejich apatickými rodiči roky řešil.

Simona Knotkova 14. září 2018

Možná to znáte sami. Chcete si užít poklidný večer v restauraci, ale vaši pohodu ruší neukázněné děti od vedlejšího stolu, které jsou hlučné, dělají scény a prostor restauračního zařízení si zaměňují s hřištěm. Podobnou zkušenost ve svém podniku Oma’s Küche (Babiččina kuchyně) zažíval i Rudolf Markl. Situace se podle něj zhoršila zejména v posledních letech.

Dětští hosté pravidelně rušili další strávníky, rozbíjeli skleničky, strhávali ubrusy a během pobíhání po místnosti naráželi do číšníků. Rodiče své potomky přitom většinou nijak nenapomínali a jejich chování se dokonce smáli. Jednoho dne si německý podnikatel řekl, že toho už bylo dost. Stalo se tak po incidentu, kdy skupinka dospívajících poničila část historického majetku.

„Dosáhli jsme bodu, kdy jsme si řekli: Takhle to už nemůže pokračovat. Nejsme tady od toho, abychom vychovávali děti, ale máme hýčkat naše hosty,“ sdělil Markl.

Majitel podniku Rudolf Markl

Rozhodl se, že po páté hodině odpoledne nebude do jeho restaurace povolen vstup dětem mladším čtrnácti let. O tomto nařízení je obeznámen každý návštěvník cedulí, kterou najde hned u vchodu. Netradiční zákaz mnoho stálých zákazníků chválí. Je tu ale i druhá strance mince. Podle jiných totiž Markl, ač svobodný podnikatel, překročil zákon a jeho omezení je diskriminační.

Podle ředitele německého antidiskriminačního úřadu Bernharda Frankeho musí mít majitel závažný důvod, aby takový zákaz uvedl do provozu. Argumentování, že děti jsou hlučné, podle něho prý pádný důvod není.

Markl s jeho slovy nesouhlasí a rázně odmítá, že by se z jeho strany jednalo o diskriminaci. Nový zákaz má prý být hlavně trestem pro rodiče, kteří si nedokážou své ratolesti pohlídat. Pro děti s rodiči dnes ostatně existuje spousta vhodnějších podniků, která jsou pro podobnou klientelu přímo vybavena.

Co si o tomto omezení myslíte vy? Udělal majitel správný krok, nebo se opravdu dopustil diskriminačního přešlapu?

Související články

Další články

Zavří­t reklamu