válkaČeskoslovenskoobjevy

Majitel pizzerie zpacifikoval palestinského teroristu tácem na pizzu

Majitel pizzerie zpacifikoval palestinského teroristu tácem na pizzu
Zdroj: timesofisrael.com

Selfie hůl. Deštník. Nunčaky. A nyní i tác pod pizzu. Čtyřiadvacetiletý majitel Pizzy Nepolita v izralském městečku Petah Tikva přidal těžký dřevěný talíř na rozšiřující se seznam obskurních předmětů, které v posledních dvou letech posloužily při sebeobraně před útočícími teroristy.

Yvonne Pokorná 26. července 2017

Shlomi Madar zrovna pracoval ve svém stánku s pizzou, když zaslechl, že někde křičí lidé. “Slyšel jsem, že křik přichází z nedalekého obchodu, kde se dělá švarma (plněná chlebová placka – pozn. red.). Okamžitě mi bylo jasné, co se děje,” sdělil mladík deníku The Times of Israel.

Jednadvacetiletý Palestinec zrovna bodal arabského řidiče autobusu, kterého si omylem spletl s Židem. Pak se vydal směrem k Pizze Nepolita. “Když přiběhl k mému stánku a já uviděl, že má nůž v ruce, rychle jsem skočil za pult, aby se ke mně nedostal,” líčil hrůzný zážitek Madar. Palestinec se po něm třikrát ohnal nožem, ale Madar mu pokaždé uhnul. Nůž se tak naštěstí jen zařízl do dřevěné plochy pultu. Pak se ovšem majitel kiosku rozhodl sám vyrazit do útoku. “”Vzal jsem do ruky tác na pizzu a vrazil mu ji vší silou do nosu,” vypravoval. “Muž spadl nazad, upustil nůž a pak začal utíkat pryč.”

Shlomi Madar ukazuje zářez v pultu po noži, kterým na něj 24. července 2017 zaútočil palestinský terorista.

Shlomi Madar ukazuje zářez v pultu po noži, kterým na něj 24. července 2017 zaútočil palestinský terorista.

Útočník byl o něco později zadržen policií. Jak se ukázalo, šlo o známého recidivistu, který byl v letech 2015 až 2016 vězněn pro násilné činy. K nedávnému útoku jej údajně vyprovokovalo rozhodnutí izraelské vlády instalovat na Chrámové hoře detektory kovu. Zavedení těchto bezpečnostních opatření, která měla podle Izraele znemožnit pronášení zbraní na posvátné místo, vyvolalo nové napětí a násilné střety mezi Izraelci a Palestinci.
Shlomi Madar měl to štěstí, že teroristův útok přežil. “Nebýt pultu, už bych nebyl mezi živými,” prohlásil. Ironií osudu je, že pracovní plochu si zřídil teprve před dvěma měsíci, poté, co jej napadl opilý zákazník, který nechtěl zaplatit za jídlo.

 “Nebýt tohoto pultu, už bych nebyl mezi živými,” prohlásil kiosku.

“Nebýt tohoto pultu, už bych nebyl mezi živými,” prohlásil kiosku.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu