Richard Kimberley musí zanechat svého podnikání, život mu změnila elektro-hypersenzitivita.

Richard Kimberley musí zanechat svého podnikání, život mu změnila elektro-hypersenzitivita. | zdroj: odditycentral.com


Majitel opravny počítačů svůj obchod po 20 letech zavřel, nesnášel technologie

TÉMATA: lidé | příběhy

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 07. 2016 | 08:15

Šestatřicetiletý Richard Kimberley provozoval svou opravnu počítačů od svých osmnácti let. Nedávno ji ale uzavřel, protože už nemůže dále snášet stavy, které mu počítače a bezdrátové technologie způsobují.

Kimberley se celý život pohyboval kolem počítačů, tabletů a mobilů. Postupem času začal být přesvědčen, že počítače a wi-fi signál mají neblahý vliv na jeho psychiku a zdraví. Došlo to do stavu, kdy už nemohl dál pokračovat. "Moje klouby mě bolely, budil jsem se šestkrát za noc. Přes den jsem měl hrozné bolesti hlavy, paměť mi moc nesloužila. Zjistil jsem, že trpím elektro-hypersenzitivitou. Posledních 18 měsíců jsem se s tím snažil bojovat, ale nejde to," říká Kimberley. 

Jeho obchod v Kidderminsteru ve Velké Británii tak nedávno dosloužil. Kimberley toho nelituje. Poslední léta žije v dodávce s hliníkovým krytem, aby se zcela odclonil od bezdrátových sítí. Parkuje s ní každý večer na místech, kde věří, že je méně signálu. Hodlá se dále živit jako webový designér přímo ze své dodávky. Nějaké technologie tak bude stále potřebovat. "Budu je používat velmi opatrně. Je to extrémně osamělý život," říká Kimberley. Elektro-hypersenzitivita mu doslova obrátila život naruby. Není jediný, podobných případů existuje více, lidé trpící touto zvláštní nemocí, jsou po celém světě a jejich život má jedno společné – jsou osamělí, protože nikam nechodí.

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 07. 2016 | 08:15

Zavří­t reklamu