válkaČeskoslovenskoobjevy

Magie bez ruk? Tenhle Kanaďan to dokáže!

Magie bez ruk? Tenhle Kanaďan to dokáže!
Zdroj: odditycentral.com

Pětadvacetiletý muž z Kanady se rozhodl stát kouzelníkem. Nezabránila mu v tom ani skutečnost, že už odmala nemá ruce.

Simona Knotkova 14. prosince 2017

Mahdi Gilbert se jako dítě nikdy nesetkal s kouzelníkem ani nikoho takového neviděl v televizi. Slýchal ale příběhy o lidech, kterým se tak říká a dokážou prý úžasné věci. Na střední se rozhodl, že se jedním z nich také stane. „Na schůzce s výchovnou poradkyní jsem řekl, že se stanu kouzelníkem. ‚Praktikuješ magii?‘ zeptala se mě. Odpověděl jsem jí, že ještě ne, ale brzy budu,“ vypráví muž.

Kouzelníky si začal vyhledávat online a sledoval jejich show. Jeho oblíbencem se stal americký iluzionista David Blaine. Zprvu byl deprimovaný, že nejspíš nikdy nedosáhne jeho slávy, protože mu chyběly ruce. Naději mu ale dodalo, když poznal Derrena Browna.

„Všechny ty věci dělal použitím mysli a mluvením s lidmi. K trikům využíval svou paměť, hypnózu a další podobné techniky. Říkal jsem si: ‚Wow. Něco takového bych taky mohl zvládnout.'“

S pomocí spolužáků začal zkoušet své první triky, ke kterým používal hlavně svou paměť. V šestnácti mentální magie ale zanechal a pustil se do tréninku skutečných fyzických triků. Koupil si balíček karet a po večerech se navzdory svému postižení učil s nimi zacházet.

„Teď si to asi trochu romantizuju, ale pamatuju si velmi přesně, jak jsem byl doslova celé noci vzhůru a pokoušel jsem se tomu přijít na kloub. Když jsem začal, neměl jsem ani páru, co dělám. Věci jsem se učil metodou pokus omyl. Dopředu jsem se posouval velice pomalu. Zprvu jsem neuměl ani rozdělit balíček karet, aniž by mi nespadl na zem.“

Nemyslitelné se však jednoho dne stalo skutečností. Gilbert se karetním triků opravdu naučil a začal si dělat jméno mezi dalšími kouzelníky.

V roce 2010 se zúčastnil setkání kouzelníků Magic-Con v San Diegu, kde se mimo jiné také poprvé setkal s Blainem. Za sedm let jeho popularita vzrostla a kromě účasti na několika televizních pořadech muž vystupoval už v osmnácti dalších zemích. Sám Blaine o něm nyní mluví jako o své inspiraci. Snad jeho příběh inspiruje i vás.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu