New York Rocker vyšel v padesáti sedmi vydáních.

New York Rocker vyšel v padesáti sedmi vydáních. | zdroj: flashbak.com


Magazín New York Rocker se dožil jen sedmi let. Na jeho titulkách se ale objevila spousta budoucích legend

TÉMATA: hudba | časopisy | titulní strany

user-avatar

Simona Knotková

8. 08. 2016 | 16:00

Pokud jste vyznavači hesla "Dřív byla hudba lepší", pak budete určitě s nostalgií prohlížet následující galerii. Uvidíte v ní všechny titulní strany magazínu New York Rocker.

New York Rocker založil v roce 1976 Alan Betrock, o dva roky později po něm post šéfredaktora převzal Andy Schwarz. Magazín se zaměřoval především na punkovou a new wave scénu a na jeho titulce se objevily ikony jako Debbie Harry, The Clash, Johnny Rotten nebo Ramones. Českého čtenáře pak jistě zaujme třetí číslo, které na coveru píše o Ivanu Královi a slovní hříčkou ho nazývá jako Czech-Mate Patti Smith (v překladu šach mat nebo doslovně český parťák).

"Rocker byl od ostatních napřed, vždy věděl, co právě letělo a kdo měl být další velkou věcí. Byli jsme úzkou skupinou lidí, kteří spolu chodili na koncerty, dělali párty a po nocích tiskli časopis," řekla o pozadí plátku fotografka Laura Levine.

Žurnalistický večírek ovšem neměl příliš dlouhé trvání a v roce 1982 vyšlo poslední číslo. V roce 1984 ještě došlo ještě ke dvěma speciálním vydáním.

Podívejte se, kdo všechno zdobil přední stranu tohoto časopisu.

user-avatar

Simona Knotková

8. 08. 2016 | 16:00

Zavří­t reklamu