válkaČeskoslovenskoobjevy

Magazín New York Rocker se dožil jen sedmi let. Na jeho titulkách se ale objevila spousta budoucích legend

Magazín New York Rocker se dožil jen sedmi let. Na jeho titulkách se ale objevila spousta budoucích legend
Zdroj: flashbak.com
+ 55 fotek+ 56 fotek

Pokud jste vyznavači hesla "Dřív byla hudba lepší", pak budete určitě s nostalgií prohlížet následující galerii. Uvidíte v ní všechny titulní strany magazínu New York Rocker.

Simona Knotkova 8. srpna 2016

New York Rocker založil v roce 1976 Alan Betrock, o dva roky později po něm post šéfredaktora převzal Andy Schwarz. Magazín se zaměřoval především na punkovou a new wave scénu a na jeho titulce se objevily ikony jako Debbie Harry, The Clash, Johnny Rotten nebo Ramones. Českého čtenáře pak jistě zaujme třetí číslo, které na coveru píše o Ivanu Královi a slovní hříčkou ho nazývá jako Czech-Mate Patti Smith (v překladu šach mat nebo doslovně český parťák).

„Rocker byl od ostatních napřed, vždy věděl, co právě letělo a kdo měl být další velkou věcí. Byli jsme úzkou skupinou lidí, kteří spolu chodili na koncerty, dělali párty a po nocích tiskli časopis,“ řekla o pozadí plátku fotografka Laura Levine.

Žurnalistický večírek ovšem neměl příliš dlouhé trvání a v roce 1982 vyšlo poslední číslo. V roce 1984 ještě došlo ještě ke dvěma speciálním vydáním.

Podívejte se, kdo všechno zdobil přední stranu tohoto časopisu.

Další články

Zavří­t reklamu