válkaČeskoslovenskoobjevy

Madam Monnierová uvěznila svou dceru v pokoji na 20 let, případ otřásl Francií

Madam Monnierová uvěznila svou dceru v pokoji na 20 let, případ otřásl Francií
Zdroj: allthatsinteresting.com

Rodina Monnierových byla urozená pařížská smetánka. Když Madam Monnierová zjistila, že její dcera je zamilovaná do jakéhosi neurozeného muže, sáhla k trestu, nad kterým dodnes tuhne krev v žilách. Svou dceru uvěznila v pokoji bez oken na neuvěřitelných 20 let.

Tomáš Chalupa 5. listopadu 2018

Jednoho dne roku 1901 dostal pařížský návladní anonymní dopis, že prominentní rodina Monnierových skrývá ve svém domě děsivé tajemství. Návladní byl obsahem dopisu doslova zděšen a nařídil okamžité vyšetřování. Policie dorazila k honosnému sídlu Monnierových a mnoho z nich si muselo myslet, že jsou na špatné adrese. Tady bydlela urozená rodina, co mohli provést hrozného?

Říkalo se, že rodina měla nádhernou dceru Blanche, kterou nikdo už pětadvacet let neviděl. Jednoduše zmizela a nikdo nekladl nepříjemné otázky. Třeba byla na cestě po světě, nebo ve vzdáleném lyceu.

Policisté prohledávali dům a nenašli nic. Ovšem z jedné z místností kdesi nahoře pod střechou se linul nepříjemný zápach. Dveře byly zavřené a zamčené. Policisté neváhali a vyrazili dveře. To, co viděli, jim zmrazilo krev v žilách. Místnost byla zcela temná, jediné okno bylo zabedněné. Smrad v místnosti byl nepředstavitelný, takže okno museli policisté okamžitě rozbít, aby se vůbec dalo dýchat.

Teprve světlo z venku ukázalo celou hrůzu. Smrad pocházel z hnijícího jídla rozházeného kolem postele. Na posteli byla řetězem přikovaná zcela vyzáblá žena neurčitého věku. Byla to nebohá Blanche, která zmizela před 25 lety. Po celou tu dobu neviděla sluneční světlo. Nahá, se vředy po celém těle, dvacet pět let ležela v řetězech na posteli. Nic horšího nikdo z policistů nikdy neviděl.

Blanche byla odvezena do nemocnice, zatímco její matka a bratr byli dáni do vazby. Přes šíleně zubožený stav si Blanche podle nemocničního personálu uchovala zdravý rozum a po převozu do nemocnice prý pronesla, že je „úžasné zase cítit svěží vzduch“.

Při výslechu se zjistilo, že celá hrůza byla zapříčiněna pouze tím, že Blanche si vybrala jako svého ženicha muže, kterého madam Monnierová nechtěla akceptovat. Postarší neurozený právník jí nebyl dost. Požádala prý dceru, aby ho opustila, a když ta odmítla, zavřela ji do jejího pokoje…na 25 let. Několikrát se jí prý matka ptala, zda si to nerozmyslela, ale ona trvala na svém. A to dokonce i poté, co její milý zemřel.

Nikdo z rodiny ani služebnictva pro ni nehnul ani prstem. Nikdo neupozornil policii, všichni se vymlouvali na to, jak hrozný by byl hněv paní domu, kdyby byli prozrazeni. Šlo ale spíše o alibi. Zejména ze strany jejího bratra, který měl všechny možnosti své sestře pomoci. Neučinil však nic.

Nikdy se nezjistilo, kdo byl autorem dopisu, který dostal pařížský návladní. Každopádně poté, co byl případ zveřejněn, se dav srotil přímo před sídlem Monnierových. Madam Monnierová unikla potupnému soudu a trestu, protože dostala ze všech těch událostí infarkt. Zemřela 15 dní po osvobození své dcery. Blanche dožila své dny v nemocnici v Boise, zemřela roku 1913. Před soudem se tak objevil jen její bratr Marcel, který byl nejprve odsouzen, ale později osvobozen, protože měl snížený intelekt a také v té době ještě neexistoval zákon o povinnosti poskytnout někomu pomoc.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu