Kelsey svého pána nenechala umrznout

Kelsey svého pána nenechala umrznout | zdroj: odditycentral.com


Muž ležel po pádu 20 hodin v mrazu. Život mu zachránila jeho fenka

TÉMATA: zvířata | psi

user-avatar

Simona Knotková

12. 06. 2017 | 12:00

Čtyřiašedesátiletý Američan jménem Bob uklouzl o loňském Silvestru na ledě. Neschopen pohybu zůstal dvacet hodin ležet na ledu. Život mu zachránila fenka Kelsey, která ho zahřívala a svým vytím nakonec přivolala pomoc.

Bylo kolem půl jedenácté večer, když se muž z michiganského Petoskey vypravil ven pro dřevo. Na krátkou pochůzku se vypravil jenom v pantoflích a tričku. Na ledu ale uklouzl a po zranění krku zůstal ležet.

"Volal jsem o pomoc, ale byla noc a můj nejbližší soused bydlel ode mě přes čtyři sta metrů. Ráno jsem už neměl hlas. Kelsey byla po celou dobu vedle mě a vyla. Zahřívala mě, olizovala a udržovala mě bdělého," vypráví Bob.

Kelsey a Bob

Po devatenácti hodinách ve více jak -4 °C ztratil vědomí. Fenka ale stále nepřestávala štěkat a výt. Nakonec přivolala souseda Ricka, který zavolal záchranku. Po přijetí do nemocnice byli lékaři překvapení, že tělo podchlazeného muže nejeví žádné vážnější známky omrzlin. Horší to bylo s poraněním krčních obratlů. Bob byl před operací předem varován, že pravděpodobně už nebude nikdy chodit. Už ráno po zákroku ale hýbal rukama a nohama.

Muže nejenom šťastně zachránilo jeho zvíře, ale také se jako zázrakem dostal z toho nejhoršího

Kelsey si šla do jeho domu vyzvednout dcera Jenny. Pejska našla ležet v oblečení páníčka, které posbíral po domě. "Je to ten nejmilejší pes. Vždycky jsme si o ní mysleli, že je chytrá a teď nám to jenom potvrdila," nechala se slyšet.

Fenku poté vzala do nemocnice, kde proběhlo šťastné znovushledání dvojice.

 

témata

user-avatar

Simona Knotková

12. 06. 2017 | 12:00

Zavří­t reklamu