Několik desítek pejsků mělo štěstí. V Jižní Koreji jsou ale sta tisíce dalších, se kterými se zachází podobně krutě.

Několik desítek pejsků mělo štěstí. V Jižní Koreji jsou ale sta tisíce dalších, se kterými se zachází podobně krutě. | zdroj: boredpanda.com


Lyžař Gus Kenworthy zachránil 90 psů z jihokorejské farmy na maso

TÉMATA: sportovci | zvířata | jižní korea

user-avatar

Simona Knotková

26. 03. 2018 | 13:00

Na letošní zimní olympiádě v Pchjongčchangu se nepsaly jenom sportovní příběhy. O dobrý skutek se postaral akrobatický lyžař Gus Kenworthy, který z otřesných podmínek jihokorejské farmy na psí maso zachránil všechny její obyvatele.

"Dnes ráno jsem společně s přítelem Mattem podnikl srdcervoucí návštěvu jedné ze sedmnácti tisíc jihokorejských farem na psí maso. Napříč zemí je dva a půl milionů psů chováno pro jídlo v těch nejhorších podmínkách, jaké si jen dokážete představit. Ano, chápu, že pojídání psů je součástí korejské kultury. I když se s tím osobně neztotožňuji, souhlasím, že nemám právo někomu vnucovat své západní zvyklosti. Odmítám ale souhlasit s naprosto nelidským zacházením s těmito zvířaty. Kultura by neměla být omluvou a zdůvodněním takové krutosti," napsal si olympionik Spojených států na Instagram.

Dodal, že jednoho z devadesáti pejsků si vzal do vlastní péče. Zbytek poputoval do Států a Kanady, kde se o ně už postaraly příslušné organizace.

Na záchrannou akci se podívejte v naší galerii.

user-avatar

Simona Knotková

26. 03. 2018 | 13:00

Zavří­t reklamu