Nejluxusnější stáje pro koně jsou v Equestrian Clubu ve městě Sin-čchiao

Nejluxusnější stáje pro koně jsou v Equestrian Clubu ve městě Sin-čchiao | zdroj: messynessychic.com


Luxusní mramorový palác jsou ve skutečnosti stáje pro koně, ale jaké!

TÉMATA: koně | čína

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 09. 2017 | 12:30

Mramor, sloupy, oblouky, člověk by řekl, že se dívá na nějaký palác nebo kostel, možná luxusní hotel. Ve skutečnosti jde o Equestrian Club ve městě Sin-čchiao. Jsou to vlastně jedny velké luxusní stáje.

Na 260 tisících čtverečných metrech se nachází stáje pro nejušlechtilejší plemena koní planety. Je jich tu ubytovaných 400 a je o ně královsky postaráno. Fríská plemena, lipicáni, koně z Andalusie a mnoho dalších zástupců ušlechtilých plemen přebývá v něčem, co by se dalo nazvat koňským nebem. 

Součástí klubu je i muzeum věnované samozřejmě koním a jejich historii. Do klubu mohou přijít i lidé a normálně se ubytovat v "lidském" křídle. Klub se také věnuje drezúře koní, která je mezi znalci legendární a pravidelně je předváděna také veřejnosti. Ostatně drezúra se dostala i do Guinnessovy knihy rekordů jako největší koňská přehlídka vůbec. Účastnilo se jí celkem 60 koní, polovina bílých, polovina černých. Klub zaměstnává 19 vedoucích drezúry, 130 trenérů a tři veterináře na plný úvazek. Klub má přitom jen 100 registrovaných členů.  

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

8. 09. 2017 | 12:30

Zavří­t reklamu