válkaČeskoslovenskoobjevy

Luxusní mramorový palác jsou ve skutečnosti stáje pro koně, ale jaké!

Luxusní mramorový palác jsou ve skutečnosti stáje pro koně, ale jaké!
Zdroj: messynessychic.com
+ 13 fotek+ 14 fotek

Mramor, sloupy, oblouky, člověk by řekl, že se dívá na nějaký palác nebo kostel, možná luxusní hotel. Ve skutečnosti jde o Equestrian Club ve městě Sin-čchiao. Jsou to vlastně jedny velké luxusní stáje.

Tomáš Chalupa 8. září 2017

Na 260 tisících čtverečných metrech se nachází stáje pro nejušlechtilejší plemena koní planety. Je jich tu ubytovaných 400 a je o ně královsky postaráno. Fríská plemena, lipicáni, koně z Andalusie a mnoho dalších zástupců ušlechtilých plemen přebývá v něčem, co by se dalo nazvat koňským nebem.

Součástí klubu je i muzeum věnované samozřejmě koním a jejich historii. Do klubu mohou přijít i lidé a normálně se ubytovat v „lidském“ křídle. Klub se také věnuje drezúře koní, která je mezi znalci legendární a pravidelně je předváděna také veřejnosti. Ostatně drezúra se dostala i do Guinnessovy knihy rekordů jako největší koňská přehlídka vůbec. Účastnilo se jí celkem 60 koní, polovina bílých, polovina černých. Klub zaměstnává 19 vedoucích drezúry, 130 trenérů a tři veterináře na plný úvazek. Klub má přitom jen 100 registrovaných členů.

Další články

Zavří­t reklamu