Na videu je jiný případ napadení medvědem, který s popisovaným sice nesouvisí, ale dobře ukazuje, že medvěd baribal může být nebezpečný. | zdroj: youtube.com


Lovec zasáhl medvěda šípem, ten ho rozsápal

TÉMATA: lov | zvířata | medvědi | usa | kalifornie

user-avatar

Tomáš Chalupa

16. 10. 2018 | 08:00

Jedna z hlavních zásad lovu říká, že pokud střelíte zvíře, nemáte se k němu přibližovat, pokud si nejste jistí, že je skutečně mrtvé. Lovec z Kalifornie se vydal lovit medvědy baribaly a tohle pravidlo nedodržel. Stálo ho to život.

Lovec z Kalifornie se vydal do Banningova kaňonu v okrese Riverside na lov černých medvědů baribalů. Byl vyzbrojen loveckým lukem a šípy. Podařilo se mu zasáhnout jednoho medvěda a předpokládal, že zvíře zemřelo. Přiblížil se proto k němu, ovšem medvěd ho napadl a během chvíle ho rozsápal. Hrůzné scéně přihlíželi další dva společníci, kterým se naštěstí nic nestalo. Oba tvrdili, že jejich kolega byl velmi zkušený lovec, který ovšem udělal začátečnickou chybu. Jeho tělo bylo zle roztrháno. Zemřel ovšem nakonec i medvěd.

Lov baribalů je povolen v určitých měsících, protože tento druh medvěda není v Kalifornii ohrožen. Policisté uvedli, že zraněné zvíře je nejnebezpečnější a je potřeba v takových situacích zachovat chladnou hlavu a nepřibližovat se k němu. Lov lukem a šípem navíc není tak bezpečný jako puškou. Šíp sice může zvíře zabít, ale jen při opravdu dobré ráně. Jinak je velká pravděpodobnost, že jej jen poraní.

„Útoky medvědů jsou jinak velmi vzácné. Měli jsme tu několik případů, jeden z nedávné doby, kdy medvěd přišel do fyzického kontaktu s mladíkem, který stanoval u řeky. Bylo tu pár případů i v minulosti, ale nic, co by skončilo smrtí,“ říká Patrik Foy z Úřadu pro lov a rybolov.

user-avatar

Tomáš Chalupa

16. 10. 2018 | 08:00

Zavří­t reklamu