Louise Brooks byla jedním z prvních sexy symbolů filmu. Odvážná byla i v komunikaci s mocnými pány filmových studií.

Louise Brooks byla jedním z prvních sexy symbolů filmu. Odvážná byla i v komunikaci s mocnými pány filmových studií. | zdroj: vintage-everyday.com


Louise Brooks se v Případu zavražděného kanárka předvedla v hodně odvážných modelech

TÉMATA: film | herečky | 20. léta

user-avatar

Simona Knotková

28. 05. 2020 | 13:00

V roce 1929 se Louise Brooks předvedla v hlavní roli kriminálního dramatu Paramount Picture Případ zavražděného kanárka. V příběhu ztvárnila barovou zpěvačku, "Kanárka", která vydírá své bohaté milence.

Po skončení natáčení herečka ukončila se studiem spolupráci a odjela do Německa, kde před kamerou mimo jiné ztvárnila svou nejlegendárnější postavu Lulu v Pandořině skříňce. Hollywoodští producenti s ní ale hotoví ještě nebyli. O několik měsíců později potřebovali, aby Brooks přetočila dialogy některých scén Kanárka. Když herecká hvězda odmítla, studio jí pohrozilo, že s takovým přístupem už žádnou další roli v Hollywoodu nesežene. "A kdo o to stojí?" opáčila prý tehdy sebevědomě Brooks. Její party nakonec namluvila Margaret Livingston. A i když se Brooks po návratu do Hollywoodu v několika filmech ještě objevila, zásadnější nabídky už nepřicházely, a proto ve svých 32 letech odešla do uměleckého důchodu. Bez lítosti. S vyhraněným názorem na Hollywood, do kterého stejně nikdy nezapadla.

Snímek, který se podílel na jejím rychlém konci ve filmovém průmyslu, si připomeňte v naší galerii. 

user-avatar

Simona Knotková

28. 05. 2020 | 13:00

Zavří­t reklamu