válkaČeskoslovenskoobjevy

Louis Armstrong bojoval s nadváhou pomocí projímadel, napsal o tom knihu

Louis Armstrong bojoval s nadváhou pomocí projímadel, napsal o tom knihu
Zdroj: Wikimedia Commons
+ 1 fotka+ 2 fotky

Hubněte se Satchmou! To je název knihy slavného jazzového krále Louise Armstronga, kde lidem radí, jak mohou zhubnout. Nejsou za tím žádné drastické diety, ale hlavně velké množství projímadla.

Tomáš Chalupa 4. srpna 2021

Armstrong se proslavil jako jazzman, trumpetista, zpěvák, skladatel, ale také herec a spisovatel. K výčtu jeho profesí by se dal přidat také expert na hubnutí, což je branže, která dnes, v době YouTube a sociálních sítí, slaví velký úspěch. Zhubnout chce každý a mnoho lidí radí, jak na to. Armstrongovy metody bychom ovšem dnes označili za neortodoxní a zřejmě i zdraví nebezpečné.

Jeho kniha s názvem Lose Weight the Satchmo Way, tedy něco jako Hubněte se Satchmou nebo Satchmův způsob, jak zhubnout, byla ve své době bestsellerem. Armstrong totiž rád jedl, dokonce o jídle složil několik písní, ale současně se snažil udržet se fit a také si hlídal váhu. To je pro náruživé jedlíky opravdu těžké, takže Armstrong hledal způsob, kdy se nebude muset omezovat v jídle, a přesto zhubne.

Sice navrhoval několik různých způsobů, jak hubnout, ale podstata byla vždy stejná – užívání laxativ, tedy projímadel. Mezi jeho oblíbené patřilo Pluto Water a také bylinné přírodní projímadlo Swiss Kriss. Pluto Water bylo v roce 1971 zakázáno, protože obsahovalo velké množství lithia.

Jinak ale byl Armstrong projímadly posedlý. Nosil s sebou na koncertech několik balení projímadel, projímadla dával jako dárek přátelům i fanouškům, byl ochoten se o nich bavit s kýmkoliv. O jejich prospěšnosti dokonce přesvědčoval členy britské královské rodiny, když byl v roce 1956 na turné na Britských ostrovech.

Thumbnail # Louis Armstrong požádal Nixona, aby mu vzal zavazadla do letadla, byly plné trávy
Mohlo by Vás zajímat:

Louis Armstrong požádal Nixona, aby mu vzal zavazadla do letadla, byly plné trávy

Dalším prvkem, který hrál v návycích Louise Armstronga roli, byla marihuana. Tady už ale nešlo o hubnutí, ale o inspiraci. Armstrong vždy říkal, že mariuhuana je mnohem lepší, než whiskey a že má díky stále hudební inspiraci. Marihuanu kouřil často a rád a nijak zvlášť se tím netajil. Skončil také kvůli tomu párkrát na krátký čas ve vězení. Jak moc byly Armstrongovy návyky zdravé či nikoliv, je dnes těžko říct. Mistr zemřel ve svých 69 letech, což se nedá označit zrovna jako dlouhověkost, na druhou stranu mnoho známých hudebníků se nedožilo ani takového věku.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu