válkaČeskoslovenskoobjevy

Lorena Bobbittová uřezala manželovi penis, soud se stal národní událostí

Lorena Bobbittová uřezala manželovi penis, soud se stal národní událostí
Zdroj: allthatsinteresting.com
+ 4 fotky+ 5 fotek

Lorena Bobbittová se dopustila hrůzného činu. Uřezala manželovi jeho přirození, zatímco spal. Věc skončila u soudu, který ukázal, že věc zdaleka není tak černobílá, jak by se mohlo zdát.

Tomáš Chalupa 26. října 2018

Věc se stala večer 23. června roku 1993. John Wayne Bobbitt spal ve své posteli, když k němu přišla jeho žena Lorena s nožem v ruce. Na nic nečekala a uřezala mu jeho penis. Zatímco se Bobbitt kroutil a řval v posteli v hrozivé agonii, Lorena nasedla do automobilu a odjela pryč. Dojela kamsi mezi pole, kam manželovu bývalou chloubu zahodila.

Zřejmě až pak jí došly důsledky jejího chování, a tak zavolala na policii. Ta ji zatkla a zavřela do vazby. Brzy se konal soud, který sledovaly se zatajeným dechem celé Spojené státy. Lidé se ptali sami sebe, co se stalo, že na první pohled spokojený pár skončil v takto děsivém zločinu.

Výpověď Loreny byla po všech stránkách šokující. Uvedla, že ji zlobilo manželovo sobectví v posteli. „On vždycky dosáhl orgasmu, ale nepočkal na mě, abych také dosáhla orgasmu. Je sobecký,“ řekla u výslechu policistům. Manžel ji prý také psychicky a fyzicky trápil, a dokonce ji tu noc, kdy mu uřezala penis, znásilnil. To bylo silné obvinění. Obhajoba tvrdila, že Lorena trpí posttraumatickou stresovou poruchou, která ji dohnala ke zkratkovitému jednání.

Waynovi jeho výpověď příliš nepomohla zejména proto, že ji stále měnil. Nejprve zcela odmítl, že by ten večer měli sex, pak tvrdil, že se Lorena pokoušela ho svést, ale on neměl chuť, až konečně přiznal, že sex měli, ale byl prý dobrovolný.

Waynovi právníci nakonec souhlasili se sexuálním zneužitím, ale nikoliv se znásilněním. Porota se radila sedm hodin a nakonec vynesla rozsudek, že Lorena je nevinná. Byla pouze odsouzena ke 45 dnům pobytu v psychiatrické léčebně, kde ji měli doktoři vyšetřit a posoudit její duševní stav.

Bobbittovi se rozvedli až dva roky po soudu. Bobbitt navíc o svůj penis nepřišel. Podařilo se ho najít pohozený v poli a po devítihodinové operaci mu ho lékaři přišili zpět. A dokonce na tom vydělal. Nejen že jej prý rád ukazoval při jakékoliv příležitosti, ale také se díky němu objevil v několika filmech pro dospělé. Jeden z nich měl všeříkající název Frankenpenis.

Lorena Bobbittová se stala symbolem pro mnohé utlačované ženy a feministky ji doslova vzývaly. Způsob, jakým vyřešila manželovy ataky, navíc napodobilo několik jiných žen. Dokonce pro to vzniklo slovo bobbittizovat, což znamenalo uřezat manželovi penis jako odplatu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu