válkaČeskoslovenskoobjevy

Lord Lucan zabil pokojskou, pak se zastřelil a jeho tělo snědl tygr

Lord Lucan zabil pokojskou, pak se zastřelil a jeho tělo snědl tygr
Zdroj: thevintagenews.com

V roce 1974 se odehrálo jedno z nejzáhadnějších zmizení v dějinách. V listopadu zmizel devětatřicetiletý aristokrat Lord Lucan. Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno. Navíc za sebou zanechal mrtvou ženu, kterou sám ubil k smrti. Jenže se dopustil hrůzného omylu.

Tomáš Chalupa 1. července 2019

Na případu pracovali nejlepší detektivové Scotland Yardu. Množily se teorie, že Lucan i odletěl ze země a pobývá v azylu někde v zahraničí. Dokonce i dnes se objevují informace, že někdo někde viděl Lorda Lucana. Na Novém Zélandě, v Africe i v Indii, tam všude byl údajně Lord Lucan zpozorován, ale nikdy se tyto informace nepotvrdily.

Lucanův blízký přítel Phillipe Marq ale přišel s vysvětlením, co se se zmizelým aristokratem stalo. Lord Lucan se mu prý onoho dne svěřil, že se dopustil strašlivé vraždy a omylem zabil pokojskou. Pak společně odjeli do soukromé zoologické zahrady v Kentu, kterou vlastnil jejich společný známý John Aspinall. Tam řešili, co dál. Lucan zabil nevinnou ženu, protože si ji omylem spletl se svou vlastní manželkou, s níž vedl vleklý rozvodový spor o děti. Věděl, že kvůli vraždě skončí ve vězení. Nikdy neuvidí své děti, jeho čest bude pošlapána, vše zničeno.

Lucan byl profesionální hráč, kterému se ale příliš nedařilo a dostal se kvůli hraní do gigantických dluhů. V podstatě mu hrozil bankrot, což byl také důvod rozvodu. Hlavní příčinou sporů ale byla péče o děti. Když Lucan všechny hlavní soudy prohrál, rozhodl se svou ženu zabít. Jenže zavraždil omylem pokojskou.

Přátelé mu radili, aby zmizel nadobro. Bez těla stát nemůže s jeho majetkem nakládat ještě minimálně dalších sedm let. Tak to stanovil zákon. Lucan se domníval, že ho kamarádi vyzývají, aby odlétl soukromým letadlem někam pryč a žil pod skrytou identitou. Jenže jeho přátelé měli úplně jiný plán. Dali mu do ruky pistoli s tím, že o tělo se postarají a nikdo je nenajde. Lucan odešel do jiného pokoje a skutečně se zastřelil. Tělo pak hodili do výběhu Aspinallovy tygřice Zorry a ta je velmi rychle sežrala. Lord Lucan zmizel beze stopy.

Lord Lucan nezabil svou ženu, jak plánoval, ale pokojskou Sandru Rivettovou. Spletl si ji se svou manželkou Veronicou. Chtěl zabít ji, ale místo ní přišla do domu nečekaně Rivettová a Lucan ji napadl zezadu kovovou trubkou. Několika údery do hlavy ji zabil a až poté zjistil, že nejde o jeho ženu. Ta přišla zanedlouho a Lucan ji rovněž napadl. Veronica se ale kupodivu dokázala ubránit a dokonce přiměla Lucana, aby se přiznal, že zabil Rivettovou. Pak mu nabídla, že mu pomůže zahladit stopy vraždy, pokud ji nechá naživu. V domě navíc byla jejich dcera. Zatímco se Lucan snažil dát věci do pořádku, Veronice se podařilo utéct z domu a zavolat policii. Z domu mezitím utekl i Lucan a dorazil ke své známé, vévodkyni Dowagerové. Mluvil o katastrofě v jejich domě a o tom, že Veronicu napadl neznámý muž.

Policie v sídle Lucanů nalezla tělo mrtvé Rivettové. Po Lucanovi se ale slehla zem. Jak ukázalo pozdější vyšetřování, prchal ve svém Fordu Corsair právě ke svým přátelům, aby mu poradili, co dál. Výsledkem bylo, že se Lucan sám zastřelil a tygřice Zorra měla ten den velmi vydatnou večeři.

Policie všechny vyslýchala, ale Lucanovi přátelé přicházeli s různými teoriemi od sebevraždy, přes útěk až po záhadné zmizení. Policie neměla jeho tělo, případ se tak vlekl a nakonec vyzněl do ztracena. Celá desetiletí se soukromí detektivové i lovci odměn snažili Lorda Lucana najít. Nikomu se to však nepovedlo. Policie sice za vraha označila Lucana, ale jeho rodina i přátelé tuto verzi vždy zpochybňovali. Případ tak dodnes není uzavřen.

Lord Lucan byl mimořádná osobnost. Byl to profesionální hráč, ale také závodník na rychlých motorových člunech, měl dokonce hrát roli Jamese Bonda v jednom z filmů. Byly to právě neúspěchy v hraní, které ho připravily postupně o všechno a nakonec mu zcela zatemnily mysl a udělaly z něj vraha.

Další články

Zavří­t reklamu