válkaČeskoslovenskoobjevy

Londýn jako ze sci-fi filmu? Francouz ho fotil z výšky 2 km a výsledek je úžasný

Londýn jako ze sci-fi filmu? Francouz ho fotil z výšky 2 km a výsledek je úžasný
Zdroj: creativelife.cz
+ 2 fotky+ 3 fotky

Londýn. Co se člověku vybaví při tomhle slově? Big Ben, památky, centrum Anglie, přistěhovalecké čtvrti. Francouzský fotograf Vincent Laforet zachytil Londýn jako futuristickou hypermoderní metropoli plnou svítících staveb. Musel se ovšem dostat do výšky dvou kilometrů.

Tomáš Chalupa 17. září 2017

Francouzský fotograf specializující se na fotografie měst Vincent Laforet pořídil snímky Londýna v rámci svého soukromého projektu AIR Europe, který má za cíl zachytit evropské metropole z vrtulníku. Laforet začal Londýnem, vlastně se do něj z tvůrčího hlediska vrátil. Fotil jej totiž už v roce 2008, ale výsledek byl podle jeho slov špatný. „Velký problém v Londýně je počasí, a není absolutně nic, co byste s tím mohli dělat. Pokud je škaredě, je celá práce marná. Barvy byly mdlé, nebylo možné se ničeho chytit,“ popisuje svou tehdejší práci Laforet.

Nyní se mu ovšem dařilo mnohem lépe, což je vidět na první pohled. Jeho fotky sklízí uznání především pro skvělé barvy a noční atmosféru města, připomínající výjevy z filmů Blade Runner nebo Tron. Fotografie Londýna považuje Laforet za vůbec nejlepší ve své kariéře. „Je krásné, že se podařilo zachytit krásu a kulturní bohatství tohoto města.“ Snímky budou zařazeny také do vznikající knihy AIR, která má za cíl zachytit čtyři světové metropole ze vzduchu. Kromě Londýna to bude San Francisco, Los Angeles a Las Vegas. Laforet ale bude pokračovat ve svém původním projektu AIR Europe a chystá se navštívit a nafotit Paříž a Berlín. Doufejme, že časem dojde i na Prahu.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu