Anglická lochneska: dílo přírody, nebo photoshopu? | zdroj: www.sookut.com


Lochneská příšera se odstěhovala ze Skotska do Anglie! Unikátní snímek legendárního monstra pořídila amatérská fotografka!

TÉMATA: tajemná místa | příroda

A je to tady! Jen týden před hlasováním o nezávislosti Skotska dala proslulá lochneská příšera najevo, co si o celém referendu myslí. Pláchla ze skotské vysočiny do Anglie, kde se k překvapení jedné fotoamatérky zjevila v největším anglickém jezeře!

user-avatar

Konny

15. 09. 2014 | 07:30

Začínající fotoamatérce Ellie Williamsové se povedl báječný kousek: vyfotila lochnesku!

To, co se nepovedlo stovkám hledačů za posledních 50 let, dokázala během jednoho dne amatérská fotografka Ellie Williamsová. Zatímco japonská expedice prohledávala vody Lochneského jezera miniponorkami a televize BBC monitorovala jezero celé dva roky, stačilo buclaté blondýnce umístit automatický handsfree foťáček na stativ a nastavit časosběrné snímání. 

Je to skotská lochneska, nebo anglická bownessie?

„Chtěla jsem získat sekvenci snímků přírody, jak se mění minutu po minutě v průběhu dne,“ vysvětlila nevinně vyhlížející blondýnka. Když si posléze prohlížela snímky v chytrém telefonu, objevila něco, co jí vyrazilo dech: záběry podivného monstra, ne nepodobného dinosaurovi

„Nejprve jsem si myslela, že je to labuť nebo husa, protože obrázek na mobilu byl dost malý,“ uvedla Williamsová. Jenže když pak snímek zvětšila, ukázalo se, že vodní tvor se nápadně podobá legendární skotské lochnesce. „Jsem ráda, že jsem umístila kameru na správné místo a ve správnou chvíli,“ pyšnila se skromná fotoamatérka.

Největší anglické jezero Windermere leží v jezerní oblasti Lake District

Vtip je v tom, že se lochneská příšera před jejím objektivem vynořila v největším anglickém jezeře Windermere na severozápadu Anglie, a nikoli ve svém domovském jezeře ve Skotsku! Že by i lochneska prchala ze Skotska, stejně jako to plánují skotské banky? 

Je však možné, že jde jen o další anglickou verzi lochneské příšery pojmenovanou Bownessie. Už v roce 2006 ji z hradu Wray Castle zahlédl vysokoškolský učitel žurnalistiky Steve Burnip

Nejproslulejší záběr lochnesky z roku 1934 se ukázal být podvrhem

Skepsi v celé věci ovšem budí fakt, že fotografka snímky pořídila pro firmu, která vyrábí chytré fotoaparáty, a ta je nedávno sdílela na Twitteru. Spíše to tedy vypadá na docela povedený virál. Mluvčí společnosti se však s kamennou tváří dušuje, že firma snímky zkontrolovala a trvá na tom, že s nimi nebylo manipulováno. Rovněž tvrdí, že na žádném záběru neshledali, že by někdo příšeru do jezera vypustil, nebo ji později vynesl na břeh. „Opravdu to vypadá jako skutečné. Je to divné, ale nemáme pro to žádné vysvětlení. Necháme to na odbornících,“ uzavřel mluvčí s tajemným výrazem.

Nějak takhle má lochneska v reálu vypadat

Nějak takhle má lochneska v reálu vypadat. Asi 20 metrů dlouhá s třímetrovým krkem a výrůstkem v podobě rohu na hlavě.

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Konny

15. 09. 2014 | 07:30

Zavří­t reklamu