Je možné, aby naše geny obsahovaly

Je možné, aby naše geny obsahovaly "razítko výrobce", vtisknuté před dávnými věky někde v galaxii? | zdroj: ancient-code.com


Lidská DNA nese otisk mimozemské civilizace, tvrdí vědci

TÉMATA: teorie | věda | vesmír | genetika | mimozemšťané

user-avatar

Yvonne K.

17. 01. 2017 | 10:00

Kazašští vědci přišli s odvážnou teorií, podle které část našeho genetického kódu nebyla napsána na Zemi, ale byla před dávnými věky vytvořena vyspělou mimozemskou civilizací.

Odpověď na otázku, zda jsme či nejme ve vesmíru sami, možná leží ukryta v každé buňce našeho těla. Vladimir I. Ščerbak z kazašské Národní univerzity Al-Farabiho a Maxim A. Makukov z Fesenkova astrofyzického institutu tvrdí, že inteligentní signál, vtisknutý do našeho genetického kódu, je matematickým a sémantickým vzkazem, který nelze vysvětlit na základě Darwinovy evoluční teorie. Lidé jsou tak živoucí nosiči zprávy, kterou lze využít k hledání mimozemského života daleko efektivněji než rádiové signály. 

Ve svém článku pro časopis Icarus vědci uvádějí, že se lidský genom vyznačuje dokonalým a přesným uspořádáním nukleotidů a aminokyselin. “Jednoduché uspořádání kódu odhaluje soubor aritmetických a ideografických vzorců symbolického jazyka,” píší. Podle vědců to zahrnuje i zápisy v desítkové soustavě, logické proměnné a použití abstraktního symbolu nuly. “Tyto přesné a systematické vzorce jsou zjevně produktem precizní logiky a složitých výpočtů,” argumentují. Naše DNA je nesmírně spolehlivým úložištěm pro inteligentní podpis. Jakmile je genom přepsán, nový kód s podpisem zůstane zmrazen v buňce, kterou pak lze přenášet prostorem i časem.

Tato zjištění je přivádí k velmi odvážnému závěru, že genetický kód byl byl "zřejmě vytvořen mimo sluneční soustavu před několika miliardami let". Tato myšlenka je potvrzením teorie panspermie, podle které byla Země oseta mezihvězdným životem. Podle Makukova „se musíme dříve nebo později smířit se skutečností, že veškerý život na Zemi v sobě nese genetický kód našich mimozemských příbuzných a že evoluce není tím, za co ji považujeme“.

Tyto závěry v podstatě sbližují vědu s náboženskými hledisky, podle nichž Bůh či bohové stvořili člověka k obrazu svému, jak ostatně stojí v řadě starodávných textů. V případě, že by to vše byla pravda, by přesto zůstala nezodpovězena jedna otázka: kdo nebo co stvořilo tyto inteligentní mimozemské bytosti?

 

user-avatar

Yvonne K.

17. 01. 2017 | 10:00

Zavří­t reklamu