No nekup to, když je to patentováno i ruskou armádou...

No nekup to, když je to patentováno i ruskou armádou... | zdroj: odditycentral.com


Lidé začínají bláznit. Utrácejí přes 8000 korun za flash disky chránící před sítí 5G

TÉMATA: dezinformace | konspirační teorie | flash disk | 5G | mobilní síť | elektromagnetické pole

user-avatar

Marta Šindlauerová

23. 06. 2020 | 12:00

Svět je pořád rychlejší, technologie se neustále mění, jen si člověk na něco zvykne, už se s tím musí zase rozloučit a zvykat si na něco zcela nového a neznámého. Jaké to neznámé bude? To je otázka, která lidstvo děsí pořád stejně, a na které se přiživují zákeřní prodejci pochybných produktů.

5G je nástupce současné mobilní sítě 4G a jak už to tak bývá u věcí, které jsou nové a neznáme je – mohou u některých jedinců či skupin obyvatelstva vyvolávat jisté obavy. Skupinka seriózních vědců dokonce požadovala moratorium, aby se bezpečnost 5G nejprve řádně prověřila a až pak se síť začala používat. Ovšem při online bádání po bezpečnostních rizicích nové sítě nejčastěji narazíte na dezinformační weby, kterým zřejmě uvěřili i zákazníci, již si pořídili zázračný flash disk za pouhých 350 dolarů, v přepočtu tedy za cca 8 300 Kč.

Prodává jej firma s názvem 5GBioShield, která prezentuje onu flashku jako technologický div, jenž odvrací devastující účinky elektromagnetického pole ovlivněného 5G. Zařízení prý dokáže ochránit celou rodinu i domov tím, že napojením na jakékoli elektronické zařízení vytváří v prostoru holografickou nanovrstvu, která ničí negativní účinky nebezpečného 5G, a navíc snižuje radiaci vyvolanou působením elektromagnetických vln ze všech ostatních zařízení v blízkosti. Účinnost celého vynálezu podtrhuje společnost velmi sofistikovaným popiskem v rozmáchlém stylu, který nešetří superlativy a atraktivní technologickou terminologií včetně ujištění, že v tom má prsty i ruská armáda – a to k upoutání pozornosti cílové skupiny zákazníků stačí. A co že je ta cílová skupina? Lidé naočkovaní dezinformací a těžce netechnické typy.

Flash disk neunikl zvídavým odborníkům v kybernetické bezpečnosti, kteří zařízení podrobili důkladnému testu. Kromě toho, že předražená věcička neobsahovala žádné stopy nanotechnologie, tak se ještě ukázalo, že je zcela identická s čínskou flashkou, která se na internetu prodává za 6 dolarů. Jediné, co flashky odlišuje, je to, že ta od BioShield má na sobě nálepku. Výzkumníci oslovili ředitelku firmy 5GBioShield, která byla konfrontována s dotazem, odkud se tedy cena stanovená za speciální flash disk vzala. Ta se otázkou nenechala vykolejit a tazatele utvrdila v tom, že do sumy je zahrnuto právně chráněné know-how. Odkdy je ale ale know-how prachobyčejná nálepka nalepená na prachobyčejný čínský produkt nevalné kvality? A jak je to tedy s bezpečností 5G doopravdy? Konspirační teoretici, můžete tasit zbraně.

user-avatar

Marta Šindlauerová

23. 06. 2020 | 12:00

Zavří­t reklamu