Zázračné uzdravení dítěte a spása pro zoufalého řidiče byly možná jen náhodami. Lidé k hrobu chlapečka přesto s úctou chodí a modlí se k němu.

Zázračné uzdravení dítěte a spása pro zoufalého řidiče byly možná jen náhodami. Lidé k hrobu chlapečka přesto s úctou chodí a modlí se k němu. | zdroj: odditycentral.com


Lidé v Acapulcu se chodí modlit k hrobu desetiměsíčního dítěte. 84 let po své smrti prý provádí zázraky

TÉMATA: zázraky | děti | mexiko

user-avatar

Simona Knotková

26. 10. 2018 | 08:09

Raul "Raulito" González se narodil v dubnu 1932 a zemřel o pouhých deset měsíců později. Dlouhé roky se o jeho hrob nikdo nestaral. Všechno se změnilo v roce 2007.

K chátrajícímu hrobu Raulita přišla před jedenácti lety zoufalá matka s umírající dcerou v náručí. Lékaři jí sdělili, že malá dívka se nedožije konce dne. Žena se v poslední naději vrhla k hrobce desetiměsíčního dítěte a více jak hodinu a půl se u ní modlila. Slíbila, že pokud její dcera přežije, pravidelně bude hrob navštěvovat. Za méně než dva měsíce se žena skutečně vrátila s již plně uzdravenou dcerou. Chlapečkovi přinesla květiny, hračky a hromadu sladkostí. O zázraku se brzy dozvěděli místní a k hrobu se začali vydávat další návštěvníci.

Je znám ještě jeden konkrétní případ, kdy Raulito údajně pomohl člověku v nesnázích. Stalo se tak v případě zaměstnance acapulského úřadu, který jednou řídil auto a přestaly mu fungovat brzdy. Ve chvíli poslední nouze svou mysl obrátil k Raulitovi a prosil ho o pomoc. Hned poté začaly brzdy prý opět zázračně pracovat. Muž se pak chlapci odvděčil opravou jeho hrobky.

"Každá hračka, kterou tady vidíte, pochází od osoby, která Raulita žádala o pomoc," vypráví správkyně hřbitova Susana Curiel García.

Hrob Raulita je přeplněný hračkami.

Všem příchozím je doporučováno, aby namísto svíček nosili ke hrobu právě hračky. Když je jimi místo už přeplněné, zaměstnanci hřbitova je posbírají a posílají do dětských domovů nebo rodinám v nouzi. Věří, že přesně to by si přál i Raulito. Denně se na hrobku přijde podívat deset až patnáct lidí. V době jeho narozenin a na Dušičky poté přichází až stovka návštěvníků.

Vnímavější jedinci si k dítěti můžou chodit také pro odpovědi na závažné životní otázky. Touhu po zvědavosti by ale neměli příliš přehánět.

"Už jsem se ho ptala na tolik věcí a vždycky se mi to splnilo. Nikdy byste mu ale neměli pokládat příliš mnoho otázek najednou, protože by se mohl rozzlobit," radí jedna z pravidelných návštěvnic, osmdesátiletá Francisca Jaime Camacho.

user-avatar

Simona Knotková

26. 10. 2018 | 08:09

Zavří­t reklamu