válkaČeskoslovenskoobjevy

Lidé se mají připravit na apokalypsu, prohlásil papež František

Lidé se mají připravit na apokalypsu, prohlásil papež František
Zdroj: ferocesmente.com

Lidstvo se ocitá na soumraku dějin a lidé by se měli připravit na konec světa a poslední soud. Tato slova prý papež pronesl po teroristických útocích v Paříži.

Tomáš Chalupa 9. prosince 2016

Prohlásil prý, že takto brutální akt připravuje podmínky, které jednou povedou ke konci světa. Konec přijde v souvislosti s válkami, ale také vesmírnou katastrofou. „Obloha bude zatažená a nebude vidět Slunce. Ani Měsíc nepřinese světlo. Hvězdy budou padat z oblohy.“ Tak se popisuje konec světa ve starých náboženských spisech.

Papež prý však zároveň uvedl, že není možné říct, kdy konec přijde, a lidé by o něm ani neměli spekulovat. „Jsme povoláni k tomu, abychom žili v přítomnosti. Vždy bychom ale měli být připraveni setkat se s Bohem,“ zdůraznil. Poukázal také na to, že v současném světě není nouze o „přírodní, ale i morální katastrofy“. Těmi morálními jsou myšleny právě teroristické útoky a válka v Sýrii.

Interpretace těchto slov, pokud ovšem takto zazněla, je velmi volná. Jak už to u podobných výroků bývá, mluví se v nich často spíše v metaforách než v konkrétních faktech. Příchod apokalypsy je tak něco, co může přijít zítra, anebo až za tisíc let.

Další články

Zavří­t reklamu