Naše osobnostní rysy určují i to, jak vidíme svět.

Naše osobnostní rysy určují i to, jak vidíme svět. | zdroj: lifecoachcode.com


Lidé s otevřenou myslí žijí v jiné realitě, tvrdí vědci

TÉMATA: psychologie | mozek | mysl

user-avatar

Simona Knotková

16. 06. 2017 | 12:00

Vědci z melbournské univerzity zkoumali ve svém nedávném experimentu 123 dobrovolníků. Jejich cílem bylo určit, jak otevřená mysl ovlivňuje naše vnímání reality.

Za jedince s otevřenou myslí označujeme ty, kteří rádi zkouší nové věci, seznamují se s novými lidmi nebo jim nedělá problém posouvat hranice svých obzorů. Ve svém nedávném experimentu se na ně zaměřili australští vědci.

Osobnostní test byl rozdělen do pěti kategorií – jak jsou účastníci experimentu pečliví, neurotičtí, extrovertní, ochotní a otevření novým zážitkům. Následně dobrovolníci podstoupili vizuální test založený na fenoménu takzvané binokulární rivality. Každému oku byl promítán jiný obrázek, v tomto případě červená a zelená skvrna. Většina lidí jednoduše očima těkala mezi dvěma různými projekcemi. Někteří ale dokázali vidět oba fleky v jednom pospolitém obrazu. Výzkum odhalil, že to byli právě jedinci s nejvíce otevřenou myslí.

Dalo by se tak říci, že tito lidé žijí v jiné realitě a svět kolem sebe vnímají v komplexnějším rozměru. Otevřená mysl jim také pomáhá být více kreativními, a snadněji tak díky ní dosahují svých cílů.

user-avatar

Simona Knotková

16. 06. 2017 | 12:00

Zavří­t reklamu