Dobrovolně do indického vězení na jeden den? Vězeňská turistika láká, navíc je za babku | zdroj: youtube.com


Lidé platí za to, aby mohli do indické basy

TÉMATA: vězení | indie | turistika

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 09. 2016 | 08:30

Věznice v indickém městě Sangareddy nabízí unikátní možnost. Můžete se do ní nechat na jeden den zavřít. Zájem o tuhle vězeňskou turistiku je velký.

Věznice rozjela program, který nazvala Zažij vězení, a zájemci o pobyt za mřížemi se jen hrnou. Dobrovolní vězni mají stejný režim a program jako vězni skuteční. Dostanou vězeňský oblek, stravu a jsou samozřejmě zavření ve skutečné cele. Teprve tady člověk uvidí, jak moc se čas ve vězení vleče. Návštěvníci také musejí po sobě uklízet a podílet se na dalších činnostech ve věznici. 

Jednodenní pobyt v base vyjde na něco více než 7 dolarů, tedy nic drahého. Vstává se tu v pět ráno, kdy se uklízí cela, následuje ranní hygiena a pak se podává čaj. Oběd je mezi 10:30 a 11:00, večeře je v pět hodin večer. V šest se zamykají cely a od té doby už je vězni nesmí opustit. Ve vězení nemají ani hosté možnost nechat si mobil nebo jakkoliv komunikovat s okolím. Zkrátka vězení je vězení, a to i pro platící. A co vy, chtěli byste si na den zkusit třeba takový Mírov? 

 

user-avatar

Tomáš Chalupa

20. 09. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu