Skutečně leží takové UFO v Botnickém zálivu? Neleží, je to jen ilustrace | zdroj: internet


Leží na dně Baltu UFO, nebo nacistická základna?

Objev, který nedá vědcům spát už od roku 2011, leží na dně Baltského moře. Podivný objekt připomínající vesmírnou loď zkoumalo už několik badatelských týmů. Teorií je vícero, nejpravděpodobnější se jeví ta nejméně zajímavá. Je to jen kus kamene.

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 09. 2014 | 23:54

Asi šedesátimetrový objekt ležící na dně Baltu objevil švédský podmořský výzkumný tým Ocean X. Zveřejnili sonarový snímek a přišli s teorií, že může jít o mimozemské plavidlo. Strhla se bouře zájmu o tento nález jak mezi vědci, tak mezi nadšenými ufology. Jenže se ukazuje, že věc je poněkud zapeklitá.

Jediný skutečný snímek baltského ufa. Vidíte ho tam také?

K tomu, že jde o UFO, nedodali Švédové kromě sonarového snímku vůbec žádné důkazy. Jediným podpůrným argumentem bylo to, že objekt za sebou měl asi 300 metrů dlouhou brzdnou dráhu, která by nasvědčovala tomu, že spadl vysokou rychlostí do vody a narazil na dno.

UFO za sebou nechalo brzdnou dráhu

„Nevím, co jsme tam viděli,“ řekl potápěč z Ocean X Stefan Hogeborn, který se k objektu v hloubce 80 metrů ponořil. Oválný útvar podle něj měl uprostřed otvor ve tvaru vejce, kolem byly rozesety menší skupiny kamenů připomínající ohniště. To je sice velmi zajímavé, ale nic to neříká o tom, že Švédi objevili mimozemskou vesmírnou loď.

Takto by mohlo ufo vypadat, pokud tam je

Místo toho se objevila celá řada jiných vysvětlení. Podle jedněch jde o megalitickou stavbu neznámé civilizace podobnou Stonehange, kterou zatopilo moře. O žádné takové civilizaci, která by byla schopná něco podobného vytvořit, však historie nic neví. Další skupina švédských historiků tvrdí, že by mohlo jít o bývalou německou protiponorkovou základnu určenou k likvidaci sovětských ponorek. Jako stopa slouží fakt, že v okolí objektu přestávají fungovat veškeré elektronické přístroje.

A nebo dokonce takto 

Ovšem je otázka, proč by Němci konstruovali tak složité zařízení proti relativně malé hrozbě sovětských ponorek. Němci se od Rusů mohli obávat lecčehos, ale zrovna ponorkové loďstvo nepřítele je příliš trápit nemuselo. Navíc vůbec není jisté, že Němci byli schopni něco podobného postavit. Doklady o tom zcela chybí. Umístění základny na dno Botnického zálivu mezi Švédsko a Finsko rovněž nedává příliš velký strategický smysl.

Znalci Star Wars vědí, že na dně moře leží loď Millenium Falcon. Tu ovšem vymyslel George Lucas

Na scéně se objevil americký geolog Jonathan Hill z Arizonské univerzity, který nejprve celý tým Ocean X obvinil z manipulátorství a poté prohlásil, že to, kolem čeho je takový rozruch, není nic jiného než hora čediče. „Na zemi je to formace vzácná, nikoliv však ojedinělá,“ řekl Hill. Jeho závěry potvrdili i vědci ze Stockholmské univerzity. Naopak tým Ocean X se po těchto nových zjištěních zcela odmlčel.   

témata

Komentáře ( )

user-avatar

Tomáš Chalupa

25. 09. 2014 | 23:54

Zavří­t reklamu