I kdyby mu filmová akademie Oscara i letos odepřela, může se Leonardo DiCaprio těšit na bráchu ze Sibiře.

I kdyby mu filmová akademie Oscara i letos odepřela, může se Leonardo DiCaprio těšit na bráchu ze Sibiře. | zdroj: twitter.com


Letos to Leonardo DiCaprio už zkrátka dostane! Fanoušci ze Sibiře mu ze svých šperků vyrábí alternativního Oscara

TÉMATA: hollywood | herci | filmy | oscar | leonardo dicaprio

user-avatar

Simona Knotková

15. 02. 2016 | 17:00

Dočká se Leonardo DiCaprio letos už konečně svého prvního Oscara? Dočká, rozhodli se fandové ze sibiřského Jakutska. Zatímco ostatní na internetu vtipkují a vymýšlejí meme, oni se rozhodli, že mu ze svých šperků sošku sami odlijí.

Nebude se samozřejmě jednat o přesnou kopii filmového ocenění. Sibiřský Oscar bude na výšku měřit nejméně třicet centimetrů a namísto meče bude držet pohár, takzvaný Choron, který je symbolem pro mír a lásku. Zatímco soška bude stříbrná, pohár bude zlatý. Své šperky dala k dispozici už více jak stovka příznivců a další stále přibývají. 

Nikolaj Čočsavov modeluje sošku Oscara.

Jakutsko si cení kvalitní kinematografie a DiCapria považuje za herce, který své publikum dokáže povzbudit a potěšit,“ říká jedna z iniciátorek akce, Tatiana Jegorova. Jak zdůraznila, nejde o náhle vzniknuvší nápad či další z řady vtípků a memů v reakci na hercův hon na Oscara. „Ta myšlenka vznikla už někdy před deseti lety, ale tehdy jsme ještě neměli dost odvahy na realizaci. Snímek REVENANT/ Zmrtvýchvstání nás ale natolik nadchnul, že jsme se k tomuto kroku konečně odhodlali. My z Jakutska sami dobře víme, jaké to je přežívat v kruté zimě," vysvětlila Tatiana.

I kdyby to tedy Leo 28. února zase nedostal, stejně může být spokojený. Tak oddanou fanouškovskou základnu totiž jen tak někdo nemá!

 

user-avatar

Simona Knotková

15. 02. 2016 | 17:00

Zavří­t reklamu