válkaČeskoslovenskoobjevy

Letos to Leonardo DiCaprio už zkrátka dostane! Fanoušci ze Sibiře mu ze svých šperků vyrábí alternativního Oscara

Letos to Leonardo DiCaprio už zkrátka dostane! Fanoušci ze Sibiře mu ze svých šperků vyrábí alternativního Oscara
Zdroj: twitter.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

Dočká se Leonardo DiCaprio letos už konečně svého prvního Oscara? Dočká, rozhodli se fandové ze sibiřského Jakutska. Zatímco ostatní na internetu vtipkují a vymýšlejí meme, oni se rozhodli, že mu ze svých šperků sošku sami odlijí.

Simona Knotkova 15. února 2016

Nebude se samozřejmě jednat o přesnou kopii filmového ocenění. Sibiřský Oscar bude na výšku měřit nejméně třicet centimetrů a namísto meče bude držet pohár, takzvaný Choron, který je symbolem pro mír a lásku. Zatímco soška bude stříbrná, pohár bude zlatý. Své šperky dala k dispozici už více jak stovka příznivců a další stále přibývají.

Nikolaj Čočsavov modeluje sošku Oscara.

Nikolaj Čočsavov modeluje sošku Oscara.

Jakutsko si cení kvalitní kinematografie a DiCapria považuje za herce, který své publikum dokáže povzbudit a potěšit,“ říká jedna z iniciátorek akce, Tatiana Jegorova. Jak zdůraznila, nejde o náhle vzniknuvší nápad či další z řady vtípků a memů v reakci na hercův hon na Oscara. „Ta myšlenka vznikla už někdy před deseti lety, ale tehdy jsme ještě neměli dost odvahy na realizaci. Snímek REVENANT/ Zmrtvýchvstání nás ale natolik nadchnul, že jsme se k tomuto kroku konečně odhodlali. My z Jakutska sami dobře víme, jaké to je přežívat v kruté zimě,“ vysvětlila Tatiana.

I kdyby to tedy Leo 28. února zase nedostal, stejně může být spokojený. Tak oddanou fanouškovskou základnu totiž jen tak někdo nemá!

Další články

Zavří­t reklamu