LiLou je ultraroztomilé prasátko, které baví čekající turisty na letišti v San Franciscu, ale chodí i do nemocnic a domovů důchodců.

LiLou je ultraroztomilé prasátko, které baví čekající turisty na letišti v San Franciscu, ale chodí i do nemocnic a domovů důchodců. | zdroj: people.com


Letiště v San Franciscu zaměstnává terapeutické prasátko, má zpříjemnit lidem čekání

TÉMATA: zvířata | usa

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 12. 2016 | 08:30

Pro cestující čekající někdy i dlouhé hodiny na letišti v San Franciscu na své letadlo pořídilo vedení letiště speciálního baviče - terapeutické prasátko pojmenované LiLou.

LiLou je jediné terapeutické prasátko ve Spojených státech, vlastně nejspíš možná na celém světě. Je ovšem členem organizace sdružující terapeutická zvířata. Nosí rozličné kostýmy a má na červeno nabarvená kopýtka. Svými kousky baví čekající cestující, ovšem působí také v domovech důchodců a nemocnicích. I u velmi naštvaných pasažérů, kterým se zpozdil let o hodiny, dokáže prý LiLou spolehlivě vykouzlit úsměv na tváři. A právě to je jeho hlavním úkolem – pobavit, rozesmát a uvolnit nahromaděné napětí a stres. 

"Máme na 300 psů a koček, ale LiLou je jediné prasátko v našem programu," říká Jennifer Hanleyová, manažerka zvířecích terapeutů zahrnutých do programu asistované zvířecí terapie. "Je úžasné vidět, jakou radost a překvapení LiLou vyvolává u lidí," dodává. Uvidíme, jestli nějaké podobné zvíře nepořídí třeba vedení Letiště Václava Havla v Praze. A nemusí to být prasátko, pro začátek by stačil klidně třeba pejsek. 

 

 

témata

user-avatar

Tomáš Chalupa

10. 12. 2016 | 08:30

Zavří­t reklamu