Student Sing Žung pilotoval letadlo Cessna 172 Skyhawk na severu Spojených států.

Student Sing Žung pilotoval letadlo Cessna 172 Skyhawk na severu Spojených států. | zdroj: huffingtonpost.com


Letadlo havarovalo, pilot záhadně zmizel

TÉMATA: záhady | havárie | letadla

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 03. 2017 | 09:38

Jednomotorový letoun Cessna 172 Skyhawk odstartoval 15. března z Ann Harboru v Michiganu a nabral směr na Harbor Springs. Později toho dne policie oznámila, že našla vrak letadla na pobřeží Hořejšího jezera. Pilot v něm ale nebyl.

Po pilotovi nebyly nikde ani stopy. Podle šetření policie letoun letěl na autopilota a měl v době havárie už prázdné palivové nádrže. Havárie přilákala pozornost i lovců UFO, kteří v absenci pilota viděli záhadu. A policie skutečně nebyla schopná zprvu vysvětlit, co se vlastně stalo.

Letoun pilotoval sedmadvacetiletý student místní univerzity, Číňan Sing Žung. Podle hlavní vyšetřovací verze student zřejmě nastavil letoun na autopilota a vyskočil z něj. Chtěl tak spáchat sebevraždu. Jiné teorie tvrdí, že Žung chtěl imitovat svou vlastní smrt.

Policie však vyšetřuje havárii jako sebevraždu. Sing Žung byl extrémně nadaný, věnoval se na univerzitě studiu umělé inteligence, pracoval na projektech Googlu a Microsoftu. Proč by měl chtít spáchat sebevraždu, nikdo netuší, nicméně jiné vysvětlení zatím není. Policie přesto přiznává, že havárie pro ni zůstává nadále záhadou. 

user-avatar

Tomáš Chalupa

30. 03. 2017 | 09:38

Zavří­t reklamu