válkaČeskoslovenskoobjevy

Letadla létat nemohou, ale v Thajsku to nevadí. Z Airbusu se stala zážitková kavárna

Letadla létat nemohou, ale v Thajsku to nevadí. Z Airbusu se stala zážitková kavárna
Zdroj: profimedia.cz

Thajci jsou od přírody takoví optimisté. Všude kolem řádí koronavirová pandemie, ale oni si přesto snaží uchovat veselou mysl. A projevuje se to třeba jen tím, že nyní nevyužitá letadla přeměňují na kavárny a nezoufají nad světovou pandemií.

Marta Šindlauerová 24. září 2020

Je pravda, že k tomuto účelu využili odstavený letoun Airbus 330, ale protože je interiér v dokonale zachovalém stavu (samotný stroj by se vznést do vzduchu už rozhodně nedokázal), na uvolněné povalečské atmosféře běžné kavárny to vůbec neubírá. Kromě kávičky a zákusků nabízí unikátní stravovací zařízení i vedlejší služby: návštěvníci mohou nahlédnout do pilotní kabiny (připomeňme, že dříve se na vybraných – hlavně amerických vnitrostátních – linkách objevovali na „kukandu“ pasažéři v kokpitu poměrně běžně, po 11. září je to ale celosvětově naprosto nepřípustná atrakce), posadit se do křesel obou pilotů, pomačkat si stovky nefunkčních tlačítek a na chvíli se ponořit do snu, že řídí mohutný Airbus.

Dalším vzrušujícím místem k vyžití je business class, kam by se většina lidí za celý život nejspíše ani nedostala, a právě v této sekci je nejvíc rušno – návštěvníci si tam fotí selfíčka, polehávají v pohodlných sedačkách a nechávají se obskakovat ochotným personálem, který jim přináší vytříbené menu přesně ve stylu této letové třídy.

Thumbnail # V japonské kavárně dostanete 22 let staré kafe. Zaplatíte za něj několik tisíc
Mohlo by Vás zajímat:

V japonské kavárně dostanete 22 let staré kafe. Zaplatíte za něj několik tisíc

V letištní restauraci si také zájemci mohou nostalgicky zavzpomínat na palubní stravování – jídla jsou jim roznášena v plastových talířcích s plastovými příbory, pití v plastových kelímcích. Největší zájem je prý o špagety Carbonara a o hovězí po thajsku.

Kromě servisu a jídla si návštěvníci také pochvalují psychologické přínosy takovéto kavárny. Thajsko je čistě turistickou zemí, kde i sami Thajci velmi rádi cestují do zahraničí, a posezení v letadle jim dává vzpomenout na klidnější, předkoronavirové časy, a dodává jim pocit uvolnění, že pořád nemusí trčet doma.

Thajsko bylo ostatně po Číně první zemí, která zaznamenala nakažené novým druhem koronaviru, a i když je průběh epidemie v zemi až zanedbatelně mírný, od března je tato exotická destinace zcela izolována. Takže onen nostalgický pocit je rozhodně pochopitelný.

Další články

Zavří­t reklamu