Původně si na sériového vraha H. H. Holmese brousil zuby herec Tom Cruise, nakonec si ho však zahraje Leonardo DiCaprio.

Původně si na sériového vraha H. H. Holmese brousil zuby herec Tom Cruise, nakonec si ho však zahraje Leonardo DiCaprio. | zdroj: cdn.rsvlts.com


Leonardo DiCaprio si zahraje nejšílenějšího amerického vraha, který sadisticky mučil ženy ve svém hotelu

TÉMATA: vraždy | krimi | spojené státy | leonardo dicaprio | martin scorsese

user-avatar

Blondie

13. 08. 2015 | 15:30

První zdokumentovaný americký sériový vrah H. H. Holmes není zdaleka tak známý jako jiní zabijáci, ačkoli rozsahem a hlavně mírou krutosti, s níž své oběti mučil a vraždil, si v ničem nezadá s mnohem „slavnějším“ Jackem Rozparovačem. I když si jeho případ o filmový horor přímo říká, nebyl o něm dosud natočen žádný hraný film. To se však brzy změní. Martin Scorsese se chystá děsivý příběh přenést na filmové plátno a sadistického vraha žen si má zahrát filmový miláček žen Leonardo DiCaprio. O tuto roli si údajně sám řekl.

Vystudovaný lékař Dr. Henry Howard Holmes (1861 – 1896) byl ukázkovým příkladem psychopata. Už jako malé dítě zabíjel a mučil zvířata a zkoumal jejich anatomii. Posedlost smrtí a touha po krvi jej přivedla ke studiu lékařství, na které si přivydělával pojistnými podvody. Na fakultě, kde studoval, kvůli tomu potají kradl mrtvoly.

V roce 1886 se přestěhoval do Chicaga a začal se živit jako lékárník. Od bohaté vdovy Holdenové si koupil lékárnu jen pár měsíců po smrti jejího manžela. Paní Holdenová záhy na to záhadně zmizela a je možné, že ji Holmes zabil. Naproti lékárně si koupil velký pozemek a začal na něm stavět svůj hotel. Nejšílenější stavbu v historii lidstva, kde hodlal ukájet své zvrhlé vražedné choutky. Bylo v ní mnoho skrytých schodišť, tajných i padacích dveří, falešných zdí, nejrůznějších průchodů a slepých chodeb. Pod podlahami pokojů se skrývaly temné kobky bez oken, jejichž zdi pokrýval azbest. Do některých místností vedlo plynové potrubí určené k udušení hostů.

To nejhorší se ovšem nacházelo ve sklepení – pitevní stůl s naleštěnými chirurgickými nástroji a poblíž skřipec k mučení obětí. Dvě obrovské pece sloužily na spalování mrtvých těl, do jam s kyselinou házel Holmes většinou jejich kosti.

Holmesův "Vražedný zámek"

Žádný z dělníků, který bizarní hotel stavěl, nepracoval déle než týden. Holmes je průběžně vyhazoval a možná i rovnou vraždil. Podobně se zbavoval i zaměstnankyň hotelu, s nimiž vždy uzavíral životní pojistku.. Nikdo neměl znát přesné rozvržení jeho hotelu. Třípodlažní World´s Fair Hotel byla otevřen v roce 1892, a protože stál v blízkosti výstaviště, ubytovávalo se v něm mnoho turistů, hlavně svobodných žen, které přijížděly v roce 1893 do Chicaga navštívit Světovou výstavu. Během ní pak záhadně mizely.

Charizmatický lékárník, který se vždy dobře oblékal a působil jako gentleman, budil u žen důvěru. O milenky rozhodně neměl nouzi. Netušily však, jaké peklo je v jeho hotelu po setmění čeká. Holmes se do jejich pokoje dostal skrz tajné dveře a ženu tak vyděsil, že vyběhla z místnosti a zděšena pobíhala v bludišti slepých chodeb, s vrahem za svými zády. Když konečně našla průchozí dveře, zjistila, že se ocitla v temné, zvukotěsné kobce bez oken.

Holmes své oběti rafinovaně mučil, vraždil a pitval.

Ať už své oběti Holmes mučil hladem, bodal, škrtil, dusil, trávil jedy, natahoval na skřipec či svlékal z kůže, všechny skončily na stejném místě – putovaly tajnou skluzavkou do pitevny, kde je Holmes náruživě pitval. Důkladně vypreparované kosti a kostry pak prodával lékařským školám, které nijak nepátraly po tom, kde k nim přišel. Na Holmesovo vraždění se přišlo, až když byl usvědčen z dalšího pojistného podvodu. Přiznal se k 27 vraždám žen, ale odhaduje se, že jich měl na svědomí více než 200. „Narodil jsem s ďáblem uvnitř. Narodil jsem se s ďáblem, který stál jako můj sponzor za postelí, kde jsem přišel na svět, a od té doby byl se mnou,“ řekl u soudu, který ho odsoudil k trestu smrti oběšením.

Na oprátce se zhoupl v roce 1896, když mu bylo 35 let. Vaz se mu po pádu nezlomil, takže umíral stejným způsobem, jako mučil své oběti – pomalu a bolestivě. Nedal si však pokoj ani po smrti. Nejméně deset osob, které měly co do činění s jeho uvězněním (soudce, svědci, dozorce a další) zemřelo za nevyjasněných okolností krátce po jeho popravě. Navíc poslední správce hotelu spáchal sebevraždu – tvrdilo se, že jej pronásledovaly duše obětí. Vražedný zámek pak vyhořel. Nezbývá než dodat, že duo Leonardo DiCaprio a režisér Martin Scorsese mají notnou dávku odvahy, když se rozhodli se této temné látky filmařsky zmocnit.

 

user-avatar

Blondie

13. 08. 2015 | 15:30

Zavří­t reklamu