válkaČeskoslovenskoobjevy

Leonardo DiCaprio si zahraje nejšílenějšího amerického vraha, který sadisticky mučil ženy ve svém hotelu

Leonardo DiCaprio si zahraje nejšílenějšího amerického vraha, který sadisticky mučil ženy ve svém hotelu
Zdroj: cdn.rsvlts.com
+ 8 fotek+ 9 fotek

První zdokumentovaný americký sériový vrah H. H. Holmes není zdaleka tak známý jako jiní zabijáci, ačkoli rozsahem a hlavně mírou krutosti, s níž své oběti mučil a vraždil, si v ničem nezadá s mnohem „slavnějším“ Jackem Rozparovačem. I když si jeho případ o filmový horor přímo říká, nebyl o něm dosud natočen žádný hraný film. To se však brzy změní. Martin Scorsese se chystá děsivý příběh přenést na filmové plátno a sadistického vraha žen si má zahrát filmový miláček žen Leonardo DiCaprio. O tuto roli si údajně sám řekl.

blondie 13. srpna 2015

Vystudovaný lékař Dr. Henry Howard Holmes (1861 – 1896) byl ukázkovým příkladem psychopata. Už jako malé dítě zabíjel a mučil zvířata a zkoumal jejich anatomii. Posedlost smrtí a touha po krvi jej přivedla ke studiu lékařství, na které si přivydělával pojistnými podvody. Na fakultě, kde studoval, kvůli tomu potají kradl mrtvoly.

V roce 1886 se přestěhoval do Chicaga a začal se živit jako lékárník. Od bohaté vdovy Holdenové si koupil lékárnu jen pár měsíců po smrti jejího manžela. Paní Holdenová záhy na to záhadně zmizela a je možné, že ji Holmes zabil. Naproti lékárně si koupil velký pozemek a začal na něm stavět svůj hotel. Nejšílenější stavbu v historii lidstva, kde hodlal ukájet své zvrhlé vražedné choutky. Bylo v ní mnoho skrytých schodišť, tajných i padacích dveří, falešných zdí, nejrůznějších průchodů a slepých chodeb. Pod podlahami pokojů se skrývaly temné kobky bez oken, jejichž zdi pokrýval azbest. Do některých místností vedlo plynové potrubí určené k udušení hostů.

To nejhorší se ovšem nacházelo ve sklepení – pitevní stůl s naleštěnými chirurgickými nástroji a poblíž skřipec k mučení obětí. Dvě obrovské pece sloužily na spalování mrtvých těl, do jam s kyselinou házel Holmes většinou jejich kosti.

Holmesův "Vražedný zámek"

Holmesův „Vražedný zámek“

Žádný z dělníků, který bizarní hotel stavěl, nepracoval déle než týden. Holmes je průběžně vyhazoval a možná i rovnou vraždil. Podobně se zbavoval i zaměstnankyň hotelu, s nimiž vždy uzavíral životní pojistku.. Nikdo neměl znát přesné rozvržení jeho hotelu. Třípodlažní World´s Fair Hotel byla otevřen v roce 1892, a protože stál v blízkosti výstaviště, ubytovávalo se v něm mnoho turistů, hlavně svobodných žen, které přijížděly v roce 1893 do Chicaga navštívit Světovou výstavu. Během ní pak záhadně mizely.

Charizmatický lékárník, který se vždy dobře oblékal a působil jako gentleman, budil u žen důvěru. O milenky rozhodně neměl nouzi. Netušily však, jaké peklo je v jeho hotelu po setmění čeká. Holmes se do jejich pokoje dostal skrz tajné dveře a ženu tak vyděsil, že vyběhla z místnosti a zděšena pobíhala v bludišti slepých chodeb, s vrahem za svými zády. Když konečně našla průchozí dveře, zjistila, že se ocitla v temné, zvukotěsné kobce bez oken.

Holmes své oběti rafinovaně mučil, vraždil a pitval.

Holmes své oběti rafinovaně mučil, vraždil a pitval.

Ať už své oběti Holmes mučil hladem, bodal, škrtil, dusil, trávil jedy, natahoval na skřipec či svlékal z kůže, všechny skončily na stejném místě – putovaly tajnou skluzavkou do pitevny, kde je Holmes náruživě pitval. Důkladně vypreparované kosti a kostry pak prodával lékařským školám, které nijak nepátraly po tom, kde k nim přišel. Na Holmesovo vraždění se přišlo, až když byl usvědčen z dalšího pojistného podvodu. Přiznal se k 27 vraždám žen, ale odhaduje se, že jich měl na svědomí více než 200. „Narodil jsem s ďáblem uvnitř. Narodil jsem se s ďáblem, který stál jako můj sponzor za postelí, kde jsem přišel na svět, a od té doby byl se mnou,“ řekl u soudu, který ho odsoudil k trestu smrti oběšením.

Na oprátce se zhoupl v roce 1896, když mu bylo 35 let. Vaz se mu po pádu nezlomil, takže umíral stejným způsobem, jako mučil své oběti – pomalu a bolestivě. Nedal si však pokoj ani po smrti. Nejméně deset osob, které měly co do činění s jeho uvězněním (soudce, svědci, dozorce a další) zemřelo za nevyjasněných okolností krátce po jeho popravě. Navíc poslední správce hotelu spáchal sebevraždu – tvrdilo se, že jej pronásledovaly duše obětí. Vražedný zámek pak vyhořel. Nezbývá než dodat, že duo Leonardo DiCaprio a režisér Martin Scorsese mají notnou dávku odvahy, když se rozhodli se této temné látky filmařsky zmocnit.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu