válkaČeskoslovenskoobjevy

Leonardo DiCaprio jedl syrová játra a spal se zdechlinami

+ 3 fotky+ 4 fotky

Točit filmy není žádná selanka, občas herci musí podstoupit všelijaká muka, aby naplnili vizi režiséra. To, čím si při natáčení filmu Zmrtvýchvstání prošel Leonardo DiCaprio, však zažil jen málokdo z nich.

blondie 23. října 2015

V nedávném rozhovoru čtyřicetiletý Leonardo DiCaprio prohlásil, že devět měsíců, které strávil v nejodlehlejších, studených končinách Kanady a v horských oblastech Argentiny při natáčení snímku The Revenant (česky Zmrtvýchvstání) ho hluboce změnilo. Věří, že tento film stejně intenzivním způsobem zasáhne i diváky.

Leonardo DiCaprio v roli lovce Hugha Glasse

Leonardo DiCaprio v roli lovce Hugha Glasse

Film mexického režiséra Alejandra Gonzálese Iñárritu vypráví drsný příběh inspirovaný skutečnou událostí z 19. století. DiCaprio v něm hraje hraničáře Hugha Glasse, který zůstane sám uprostřed americké divočiny poté, co jej brutálně napadne medvěd a jeho společník (Tom Hardy) jej záludně opustí. Když se zotaví ze svých zranění, vydá se na osamělou, bludnou cestu zpátky do civilizace, aby se pomstil tomu, kdo jej okradl a nechal napospas smrti. Jedinou zbraní mu je vlastní vůle. S ní překoná nepřátelskou krajinu, brutální zimu i bojovné domorodé kmeny.

Film Zmrtvýchvstání

Film Zmrtvýchvstání

Do médií již pronikly zprávy o tom, jak těžké a komplikované bylo samotné natáčení, které někteří ze štábu přirovnávali k hotovému peklu na Zemi. Řada z nich dokonce projekt opustila, jiní naopak byli vyhozeni. Herci se nejen brodili v hlubokém sněhu, ale i ve studených řekách, jeden z nich byl dokonce v bitevní scéně vlečen nahý po ledové zemi. Sám Leonardo DiCaprio přiznává, že dělat na tomto filmu bylo stejně trýznivé jako to, co musela snášet postava, kterou ve filmu ztvárnil.

„Mohu vyjmenovat 30 až 40 sekvencí, které patřily k tomu nejtěžšímu, co jsem za celou svou kariéru dělal,“ řekl v rozhovoru pro Yahoo. „Ať už se jednalo o brodění v mrznoucích řekách, spaní v mršinách nebo o to, co jsem jedl na place. Snášel jsem mrazivou zimu a neustále byl podchlazený,“ prohlásil.

Stejně jako jeho filmový hrdina i on musel jíst syrová játra bizona. „Až budete sledovat film, uvidíte, jak jsem na to reagoval, protože Alejandro to tam nechal. Mluví to za vše. Šlo o instinktivní reakci,“ naznačil herec.

Film Zmrtvýchvstání

Film Zmrtvýchvstání

O tom, jak se natáčela scéna s útočícím medvědem, nechtěl říci nic určitého, jen prozradil, že se to neobešlo bez lan a precizní choreografie, kdy pobíhal kolem lesa a která obnášela obrovské množství zkoušek. „Bylo to fakt trýznivé,“ zkonstatoval. „Ale konečný výsledek bude jedním z nejsugestivnějších zážitků pro diváky, kdy budou mít pocit, jako by se sami setkali tváří tvář s tak velkým a neskutečně divokým zvířetem,“ tvrdí DiCaprio.

Leonardo DiCaprio musel snášet krutou zimu.

Leonardo DiCaprio musel snášet krutou zimu.

Navzdory mnoha útrapám, které při filmování herec zakusil, i tomu, že se natáčení o několik měsíců protáhlo a štáb se kvůli nedostatku sněhu musel přesunout až do Argentiny, nelituje, že roli v tomto filmu přijal. „Po pravdě jsem věděl, do čeho jdu,“ uznal, byť připouští, že nevěděl přesně, co všechno se bude dít.

Film má mít v amerických kinech premiéru přesně na Vánoce, 25. prosince, a mnozí už teď Leonardu DiCapriovi věští, že tímto snímkem konečně promění v zlatou sošku svou pátou nominaci na Oscara. Podívejte se na hercův výkon v traileru.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu