válkaČeskoslovenskoobjevy

Leonardo DiCaprio dostal druhého Oscara! Ze šperků mu ho vyrobili fanoušci ze Sibiře

Leonardo DiCaprio dostal druhého Oscara! Ze šperků mu ho vyrobili fanoušci ze Sibiře
Zdroj: mashable.com
+ 3 fotky+ 4 fotky

V polovině února jsme vás informovali o tom, že i kdyby se vítězná listina letošních Oscarů měla obejít bez Leonarda DiCapria, herec i tak své ocenění dostane. Jeho fanoušci ze sibiřského Jakutska se totiž rozhodli jedno alternativní vyrobit ze svých šperků.

Simona Knotkova 21. března 2016

Své zlaté a stříbrné šperky dalo do kupy celkem sto čtyřicet čtyři fanoušků jednačtyřicetiletého umělce. Ten jim následně na Instagramu poděkoval a stejně jako ve své oscarové řeči, v textu nezapomněl zdůraznit hrozbu klimatických změn.

„Děkuji lidem z Jakutska za tento úžasný dar, především ženám, které daly dohromady materiál pro stvoření této sošky. Jak psali ve svém dopisu, Jakutsko je nejenom nejchladnějším obývaným místem v Rusku, ale také na celé Zemi. Kraj je ale extrémně citlivý na změny podnebí. Zvyšování teplot představuje velkou hrozbu pro obyvatele, jejich způsob života a přirozené prostředí.“

Jakutský Oscar oproti originálnímu nedrží meč, ale pohár Choron, který je symbolem pro lásku a mír. Jakutsko si cení kvalitní kinematografie a DiCapria považuje za herce, který své publikum dokáže povzbudit a potěšit. Myšlenka na výrobu sošky vznikla už někdy před deseti lety, ale tehdy jsme ještě neměli dost odvahy na realizaci. Snímek REVENANT: Zmrtvýchvstání nás ale natolik nadchnul, že jsme se k tomuto kroku konečně odhodlali,“ řekla jedna z iniciátorek akce, Tatiana Jegorova.

Související články

Další články

Zavří­t reklamu