válkaČeskoslovenskoobjevy

Lékaři v šoku: V břiše ženy našli plastové sáčky. Jedla je z hladu

Lékaři v šoku: V břiše ženy našli plastové sáčky. Jedla je z hladu
Zdroj: odditycentral.com

Indičtí lékaři nevěřili vlastním očím, když rozřízli břicho starší ženy, která trpěla vážnými zažívacími problémy. Našli v něm obrovský chuchvalec z plastových sáčků, kterými se žena místo řádného jídla živila.

Yvonne Pokorná 20. prosince 2016

Dvaapadesátiletou hluchoněmou ženu jménem Tara Devi přivezli na pohotovost poté, co si její sousedé všimli, že je nemocná a trpí úpornými bolestmi. Po sérii vyšetření lékaři v břiše ženy zaznamenali velký kulovitý útvar. Nejprve si mysleli, že jde o klubko vlasů, a rozhodli se ho okamžitě vyoperovat. Nicméně během zákroku zjistili, že to jsou do sebe zamotaná plastová vlákna. Některá z nich byla údajně dlouhá až 20 centimetrů a žena jimi měla doslova ucpaná střeva.

Osoba, která Indku do nemocnice přivezla, médiím sdělila, že Tara Devi je velmi chudá, žije sama a nemá žádný příjem a nedostává ani sociální podporu. Léta prý z hladu pojídá plastové sáčky. Díky tomu ztratila zcela chuť k jídlu a začaly jí otékat končetiny. K tomu se přidaly silné bolesti břicha. Od července byla schopna přijímat už jen vodu.

Naštěstí se podařilo plasty z jejího břicha úspěšně odstranit a její stav se zlepšil. Ve světě byla zaznamenána řada případů, kdy lidé léta konzumovali různé druhy běžně nepoživatelných, nestravitelných látek, jako třeba hlínu, vlasy nebo křídu. Jeden muž dokonce spolykal 40 nožů a jedna dívka se stala závislou na pojídání mýdla. Ve všech těchto případech se ale jednalo o vzácné duševní onemocnění zvané syndrom PICA. V případě Tary Devi však její nevšední “jídelníček” pramenil z chudoby a hladu.

Další články

Zavří­t reklamu