válkaČeskoslovenskoobjevy

Lékaři jí řekli, aby šla na potrat poté, co přišla o 95% čelisti kvůli rakovině. Dnes má zdravého syna.

Lékaři jí řekli, aby šla na potrat poté, co přišla o 95% čelisti kvůli rakovině. Dnes má zdravého syna.
Zdroj: Manolo Ceron

Byla krásná, zamilovaná a těhotná, co víc si přát. Pak ji ale na dovolené s přítelem rozbolely zuby, a to, co si myslela, že spraví pár ibalginů, se ukázalo být velmi agresivní rakovinou čelisti. Čtyřiadvacetileté litevské modelce Elizavetě Bolokhovové se rázem život otočil o 180 stupňů. Zvlášť, když jí lékaři doporučili jít před startem chemoterapie na potrat.

Crazy Eyes 12. srpna 2015

“Můj syn byl už během těhotenství velmi aktivní, často jsem si s ním ještě v břiše povídala,” vzpomíná Elizaveta. Představa potratu pro ni byla velmi bolestivá Říkala jsem mu, ať se přestane hýbat, protože si ho nemůžu nechat. A on z čista jasna přestal. Poslouchal mě, opravdu se přestal pohybovat,” dodává modelka. Myšlenku, že se svého nenarozeného syna bude muset vzdát, nakonec přijala, nikdy se s ní ale nesmířila.
Proto to, co přišlo o pár dní později, považuje dodnes za malý zázrak. Lékaři totiž přišli s novou, byť riskantní, variantnou – možností císařského řezu. A tak byl malý Valentin přiveden na svět o deset týdnů dřív, ale živý a zdravý. Elizavetě bylo odstraněno 95 procent čelisti, podstoupila ozařování a nyní se z těžké nemoci zotavuje. Což jí jde díky krásnému synovi o poznání lépe.

Další články

Zavří­t reklamu